U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Vhodné krmivo pro kastrovanou kočku

Vhodné krmivo pro kastrovanou kočku

Kastrací Vaší kočky jí můžete prodloužit život. Tento drobný chirurgický zákrok totiž dokáže snížit riziko mnoha závažných onemocnění, kterými kočky trpí. Aby se Vašemu čtyřnohému mazlíčkovi opravdu dařilo lépe, musíte faktu, že je vykastrován, přizpůsobit také krmivo. Nevíte jak na to? Poradíme Vám.

Proč kastrace

Pod často záhadným pojmem kastrace se skrývá bezpečné odstranění zárodečných žláz. U samic se tímto zákrokem předchází nejen zabřeznutí kočky, ale také třeba rakovině a zánětům pohlavního ústrojí a mléčných žláz. Časté porody, až třikrát do roka, kočku znatelně vysilují.

Kastrace má přitom vliv i na pohodu zvířete. I kočka chovaná v bytě totiž pravidelně prožívá říje a ty po čase můžou vést k nespokojenosti a nervozitě. Po zákroku tyto nedostatky vymizí, kočka bude vyrovnanější a šťastnější.

Změna krmiva po kastraci

Po kastraci kočky byste měli uvažovat o změně krmiva. Proč? Důvodů je vícero. Kvůli jiným nárokům na složení krmiva jsou kastrované kočky až třikrát náchylnější k rozvoji obezity oproti těm nekastrovaným.

Stoupá také riziko onemocnění cukrovkou kvůli přebytku nevyužitého cukru v potravě. Objevují se i urologické potíže. Kočky jsou po kastraci většinou méně aktivní, a tak mají nižší energetické nároky. Potřebují přibližně o 25 až 30 % kalorií méně než obvykle.

Ideální strava pro kastrované kočky

Většina koček si snadněji udrží svou optimální váhu v případě krmení stravou s nižším energetickým přídělem a vyšším obsahem vlákniny. Tato nízkoenergetická krmiva pro kočkyjsou označována nejčastěji jako light. Díky obsahu L-karnitinu pomáhá kočce lépe metabolizovat tuky a produkovat více energie aniž by přitom docházelo k poškození svalové hmoty.

Ideální jsou pak krmiva určená přímo pro sterilizované nebo kastrované kočky. Kočičky totiž po kastraci mívají i větší apetit, což ve spojení s větší lenivostí představuje riziko nadváhy.

Výhoda krmiva pro kastrované kočky spočívá ve správném množství kalorií, které odpovídá jejich každodenní aktivitě. Toto množství přitom není nikdy překročeno, a tak nedochází k riziku nadváhy.

Pokud navíc zvolíte hypoalergenní krmivo, jako je například Optimanova Cat Sterilised Chicken & Rice, nemusíte si dělat starosti ani s případnými trávicími potížemi způsobenými alergií na některou ze složek potravy.

Chcete se o péči o kočky dozvědět více? Čtěte naše rady a tipy!

Vložte svůj komentář