Aktuální informace
Velkoobchod krmiv a chovatelských potřeb
+420 739 593 507
Můj účet
Přihlášení
Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
JUKO Petfood s.r.o. (https://www.juko-krmiva.cz/)
Úvod / Rady a tipy

Rady a tipy

1 2 3 4

09.07.2019Alzheimer u psa

Může mít pes Alzheimera?

Přišlo Vám někdy podivné, jak se Váš pes chová? Stává se, že najednou stojí v rohu místnosti, štěká na Vás jako na cizího nebo vypadá zmatený? Mysleli jste si, že se Alzheimer týká jen lidí? Pojďme se spolu podívat na to, co je kognitivní dysfunkce psů (CCD ).

pokračování článku

22.05.2019IRONpet - Přírodni české superprémiové krmivo bez obsahu lepku a kuřecího masa

Při vytváření značky IRONpet pro nás byla velkou inspirací drsná sportovní soutěž IRONMAN, u nás známá jako Železný muž. Sportovci, kteří se účastní závodu IRONMAN (Železný muž) musí mít vytrvalost, sílu a rychlost. Závody IRONMAN jsou velmi náročné vytrvalostní závody (odnož triatlonu), při kterých je prověřena fyzická i psychická odolnost každého jedince. Ten, kdo se chce titulem IRONMAN pyšnit, musí uplavat 3,86 km, ujet 180,25 km na kole a uběhnout maraton (42,2 km). Závod, v neskutečném limitu 17 hodin, tak zvládnou opravdu jen ti nejvíce odolní. Je tedy jasné, že hlavními vlastnostmi účastníků závodu jsou: vytrvalost, síla, rychlost. K dobrému výsledku nepochybně potřebují také pevné ZDRAVÍ.

pokračování článku

21.06.2018Kost - důležitý doplněk psího jídelníčku

Okusování kostí je pro psy zábava, při které si posílí žvýkací svaly a odstraní zubní plak ze zubů. Říká se, že kost je pro psa nejúčinnější zubní kartáček. Mnozí majitelé psům kosti ovšem nezkrmují kvůli obavám z roztříštění kosti na ostré úlomky, které by mohli například poškodit střevo a ohrozit psa na životě.   

pokračování článku

28.03.2018O kočičích potřebách – povídání o kočkách paní Hanou Kosteleckou Šulcovou

O kočkách a úskalí chovu ví své i zkušená chovatelka koček Hana Kostelecká Šulcová, která se svému koníčku věnuje 38 let. Za tu dobu získala cenné zkušenosti, o které se ráda dělí se zájemci o koťátko z její chovatelské stanice koček, členy specializované organizace Českého svazu chovatelů koček, ve které je od jejího vzniku jednatelkou a vůbec se všemi, co ji o radu požádají. I my jsme se za touto milou “kočičí mámou” vydali, abychom zjistili, jak co nejlépe pečovat o kočku.

pokračování článku

11.01.2018Alergologické testy pro zvířata

Stejně jako lidé, i domácí zvířata mohou trpět nepříjemnými alergiemi. Důvodů může být spousta. Obecně se ale předpokládá, že za to může stále se zvyšující výskyt chemikálií v krmivech, nebo naopak neustálé přidávání nových složek potravy do zvířecího jídelníčku. Ať už to tak nebo onak, alergie představují vážnou zdravotní obtíž a je třeba ji řešit.

pokračování článku

07.12.2017Vybíráme toaletu a stelivo pro kočku

Na trhu je nepřeberné množství bedýnek pro kočky a zrovna tak nejrůznějších steliv, které zvládnou pohltit zápach a dlouho vydrží. Po kvalitní stravě je právě kočičí toaleta tou nejdůležitější věcí pro kočku.

pokračování článku

04.12.2017Jak nastavit dietu králíčkovi

Věříme, že Vás zajímá blaho Vašich domácích mazlíčků. Zajímá i nás – tentokrát jsme se blíže zaměřili na hlodavce, obezita je nebezpečná zvířatům stejně tak jako lidem. Jak nastavit správnou dietu králíčkovi? Všechno důležité se dozvíte níže!

pokračování článku

06.10.2017Krmení, které stvořila sama příroda - Dog & Dog - Wild

Letos na podzim přišel tradiční italský výrobce krmiv pro psy a kočky Gheda Petfood na trh s exkluzivní holistickou řadou granulovaného krmiva pro psy, která vychází z nových poznatků a trendů v oblasti výživy domácích zvířat.

pokračování článku

22.08.2017Něvská maškaráda

Něvské maškarády patří mezi největší plemena koček. Rostou dlouho a plně dospívají až kolem třetího roku. Jejich oficiální standard je shodný s popisem sibiřské kočky. Tedy stejně jako ony mají mohutné tělo, svalnatý krk, široký hrudník a statné nohy, které jsou dobře osrstěné mezi prsty, aby se mohla dobře pohybovat sněhem.

pokračování článku

26.06.2017Když odměňujeme psa

Pamlsky mají rádi malí i velcí psi bez rozdílu věku. Slouží nám nejčastěji při výcviku jako odměna za dobře odvedenou práci. Při neuváženém zkrmování mohou ale způsobit nadváhu u psů a s ní spojené zdravotní potíže.

pokračování článku

19.06.2017Březost a porod u kočky

Délka březosti u koček je velmi individuální, stejně jako samotný porod. V přírodě platí, že si zdravá kočka poradí během porodu sama. U porodů koček chovaných v bytech často asistují sami chovatelé.

pokračování článku

12.06.2017Obezita u psů

Vzniká nevhodným stravováním a nedostatkem pohybu u psů. Obezita je vážný problém, který s sebou nese celou řadu zdravotních rizik a není pouze estetickou záležitostí. Za nadváhu u psů může nejčastěji jeho majitel. Pouze ve výjimečných případech je na vině jiné onemocnění, jako například poruchy endokrinního systému.

pokračování článku

30.05.2017Rozmnožování koček - kastrace, říje a březost

K rozmnožování koček by každý chovatel měl přistupovat zodpovědně. Měl by zvážit celou řadu faktorů, jako jsou například dostatek času, financí a hlavně schopnost zajistit plnohodnotný život všem narozeným koťatům.

pokračování článku

15.05.2017Kloubní onemocnění u psů

Ztráta chuti k pohybu, bolest, kulhání nebo otok kloubu patří mezi první příznaky kloubního onemocnění, které má výrazný vliv na kvalitu života našeho mazlíčka. Postihuje psy bez rozdílu věku, pohlaví nebo plemene.

pokračování článku

31.03.2017Jak chutná Amanova?

superprémiová řada mokrého krmiva a pamlsků pro psy a kočky skvěle dopňující řadu Optimanova.

pokračování článku

21.02.2017Spezzatino - pojďme se podívat dovnitř.

Spezzatino - konzerva u které nebudete přemýšlet co valstně uvnitř je - po otevření totiž skutečně vidíte kusy trhaného masa. 

pokračování článku

30.01.2017Jak vybrat škrabadlo pro kočku

Existuje vůbec ideální škrabadlo pro tak náročné zákaznice jakými jsou kočky? Troufám si tvrdit, že s dnešní nabídkou škrabadel na trhu chovatelských potřeb se vám podaří vaší kočce zavděčit.

pokračování článku

27.01.2017Péče o psí tlapky

Tlapky patří mezi nejnamáhanější část psího těla a jako takové si zaslouží naši zvýšenou pozornost. A to nejen v zimním období.

pokračování článku

04.01.2017První pomoc pro mazlíčky

Zraněné zvíře pociťuje bolest, strach, může jednat zmateně nebo agresivně. Víte, jak správně poskytnout první pomoc psovi? Co by měla obsahovat lékárnička pro domácí zvíře?

pokračování článku

09.11.2016Sibiřská kočka

Není pochyb o tom, že ruské polodlouhosrsté kočky, jak se jim dříve říkalo, mají prastarý původ. Po celé stovky let tyto mohutné kočky s hustou podsadou, polodlouhosrstou srstí a inteligentní povahou osidlovaly Rusko. Právě tyto divoké kočky se schopností přežít tuhé zimy stály u zrodu plemene sibiřská kočka, jejíž standard byl definitivně uznán FIFe až v roce 1997.

pokračování článku

03.11.2016Oficiální FIFe třídy, národní třídy a certifikáty

Pokračování článků S kočkou na výstavu 1, S kočkou na výstavu 2

V prvním článku S kočkou na výstavu jsme se zaměřili především na přípravu kočky před samotnou výstavou a na potřebné dokumenty. V pokračování článku S kočkou na výstavu 2 jsme si přiblížíli jakým způsobem se nejčastěji posuzuje během výstav a co znamenají všechny zkratky před jmény koček a podle jakých kritérií se rozdělují do příslušných skupin a tříd. Poslední článek Oficiální FIFe třídy, národní třídy a certifikáty přináší srozumitelný a rychlý přehled tříd, certifikátů a titulů.

pokračování článku

02.11.2016S kočkou na výstavu 2

Pokračování článku S kočkou na výstavu 1

V prvním dílu článku S kočkou na výstavu jsme se zaměřili především na přípravu kočky před samotnou výstavou a na potřebné dokumenty. V pokračování si přiblížíme jakým způsobem se nejčastěji posuzuje během výstav a co znamenají všechny zkratky před jmény koček a podle jakých kritérií se rozdělují do příslušných skupin a tříd.  

pokračování článku

01.11.2016S kočkou na výstavu 1

Během roku se v České republice koná hned několik mezinárodních výstav koček. Vystavovatelé a milovníci koček si tak rozhodně přijdou na své.

Co všechno ale obnáší příprava kočky na výstavu a podle jakých kritérií se posuzuje? Tohle jsou otázky, které si pokládá každý novopečený chovatel nebo nezasvěcený návštěvník kočičí výstavy. Pro odpovědi jsme si přišli ke zkušeným chovatelům koček.

pokračování článku

15.09.2016Vy se ptáte, my odpovídáme

Jsme rádi, že nám důvěřujete a obracíte se na nás s různými dotazy, které souvisí především s výživou vašich chlupatých miláčků. Vaše nejčastější dotazy nás inspirovaly k sepsání prvního dílu článku Vy se ptáte, my odpovídáme tak, aby i ostatní zvídaví zákazníci měli možnost dozvědět se více o světě krmiv a chovatelských potřeb pro domácí zvířata.  

pokračování článku

13.09.2016Mainská mývalí kočka

Něžní obři, jak se tomuto plemenu s oblibou přezdívá, pochází ze státu Maine v USA a patří k nejstarším plemenům, která vznikala postupem času přirozeným způsobem. Toto majestátní plemeno má svůj původ na farmách drsného klimatu severovýchodní části Spojených států a Kanady. Mainská mývalí kočka byla vyšlechtěna křížením amerických koček s dlouhosrstými kočkami z Evropy. Jako každé plemeno, tak i toto prošlo od svého vzniku jistým vývojem a upevněním standardu. Americká CFA plemeno Maine Coon uznala v roce 1976, celosvětově FIFe až v roce 1983. Dnes patří mezi nejoblíbenější polodlouhosrsté kočky.

pokračování článku

1 2 3 4
Kategorie zboží
Zobrazené:
kategorie | skupiny VO
  Nahoru

Další

Hodnocení zákazníků
18.10.2019
Objednávám u Vás pravidelně a nikdy jsem neměl problém s dodávkou.
18.10.2019
rychlost, spolehlivost, komunikace
17.10.2019
14.10.2019
Uherské klobásky pamlsek,který chutná naší mlsné leonbergří slečně,obchod bezva,vstřícnost, ochota,rychlost.
Více hodnocení