U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Jak vybrat krmivo pro malá psí plemena

Jak vybrat krmivo pro malá psí plemena

Říkáte si, že je jedno, jestli je Váš pes malý nebo velký, vždycky byste ho krmili tím stejným? Pak si přečtěte následující článek, který se zaměřuje na specifika krmiv pro malá plemena. Ta jsou totiž speciálně upravena právě pro potřeby malých psů.

Rozdíl v krmivu pro malého a velkého psa

Proč musí mít malý pes jinou stravu než ten velký? Důvodem jsou především rozdílné úrovně metabolismu a předpokládaný růst. Malá plemena nejčastěji rostou a dospívají rychleji, u velkých je přes počáteční rychlý růst dospívání a nabírání enormní váhy pomalejší.

Musíme si také uvědomit, že rozdíl ve váze dospělého velkého a malého psa může být někdy až pětinásobný. To vyžaduje jinou dávku příjmu minerálů, energie a dalších důležitých živin. Kompletní neboli holistické krmivo všechny tyto nároky pokryje a není tak u malých plemen potřeba ničím dokrmovat.

Aktivní malá plemena

Při výběru krmiva je vhodné rozlišovat ještě mezi aktivními a klidnými plemeny. Pokud je Váš pejsek aktivní, pak potřebuje mnohem více energie, než ten klidný. Kromě energie je vysoce zatíženému organismu potřeba dodávat také dostatečné množství vitamínů, minerálních látek a stopových prvků.

Nezbytným aspektem krmiv pro aktivní psy je i větší množství proteinů, tuků a antioxidantů k posílení imunity. Vše musí být navíc lehce stravitelné, aby se tělo zbytečně nezatěžovalo složitým trávením živin.

Zvolit můžete i krmivo vhodné pro všechny aktivní psy, důležitým aspektem je však upravení dávky dle velikosti a speciálních potřeb Vašeho psa. Vhodným krmivem je hypoalergenní a holistické krmivo pro psy značky Optimanova Adult Active Chicken & Rice.

Klidná malá plemena

Jak vyplývá z předcházejícího textu, klidná malá plemena nepotřebují oproti těm aktivním tolik energie, tuků a proteinů. Optimální váhu pomůže zajistit speciální složení krmiva, které je navíc přizpůsobené i malé čelisti Vašeho psa – granule jsou tedy poměrově menší než ty klasické.

Superprémiové krmivo pro dospělé psy malých plemen od 10. měsíce věku nabízí značka Optimanova v podobě granulí Adult Mini Chicken & Rice. To pomůže pejskovi udržet optimální váhu díky vhodným hodnotám kalorií a proteinů, které jsou speciálně upraveny pro potřeby běžných malých plemen.

Optimanova ale myslí také na pejsky s citlivějším zažíváním nebo alergií, pro ně je pak vhodná varianta s králičím masem a bramborem – Adult Mini Rabit & Potato, nebo losos a brambor –Adult Mini Salmon & Potato. V případě, že má Váš pejsek větší apetit, než aktivní pohyb, hrozící obezitě jednoduše předejdete snížením podávané dávky krmiva.

Vložte svůj komentář