B2B
X
RSS

Zápisník příspěvky 2016 únor

Vhodné krmivo pro stárnoucí kočku
Vhodné krmivo pro stárnoucí kočku

Jakmile se kočka dostane do seniorského věku, to je sedmý až osmý rok, její orgány začínají pomalu stárnout. Přestože se nám může zdát vitálnější než kdy jindy, její metabolismus se mění, snižuje se funkčnost střev i ledvin. Přestože je proces stárnutí u každé kočky individuální, je dobré těmto změnám přizpůsobit stravu, kterou kočce podáváme.

Prodlužte kočce život

Stárnutí je přirozené, dá se očekávat, a proto se na něj můžeme připravit. Pomoct přitom můžou třeba jen maličkosti, jako je vyšší přísun vlákniny nebo vody.

Jelikož se kočičce snižuje funkčnost střev, mívá častěji problémy se zácpou. Abychom funkci střev podpořili, měli bychom kočce podávat krmení s vyšším obsahem vlákniny a zároveň se vždy ujistit, že má v misce dostatek vody.

Se stárnutím souvisí i celkové zpomalení pohybu. Je tak logické, že samotné krmení kočce zabere více času, než v mládí. Kočka již nesní tak velké porce, a proto je lepší ji krmit vícekrát za den v menších dávkách. Ideálně by měla mít stravu k dispozici po celý den, aby se mohla najíst kdykoli, kdy potřebuje.

Ideální granule pro kočky starší 7 let

S postupem času se kočce zhoršuje také imunita, proto by měla dostávat větší příděl minerálů a vitamínů. Častá je také změna chuti, nebo dokonce úplná ztráta chuti k jídlu. Pokud Vám kočka odmítne jíst konzervy, které doposud tak milovala, jednoduše vyzkoušejte jiné kočičí krmivo .

V nejlepší kondici často už nebývají ani zuby a dásně. Naštěstí výrobci zvířecích krmiv na tyto neduhy myslí, a tak jsou granule pro stárnoucí kočky obohacené o vitamíny, mají výraznější chuť a především jemnější strukturu, aby je mohly kočky lehce rozkousat.

Je obvyklé, že kočky ve stáří ztrácí váhu, avšak vše má své meze. Pokud se Vám zdá, že kočka hubne až příliš rychle, vyhledejte raději veterináře. Ne každý úbytek váhy je totiž způsoben stárnutím.

Sháníte kvalitní krmivo pro stárnoucí kočku? Pak vybírejte zde.

Čím krmit často nemocného psa
Čím krmit často nemocného psa

Jestliže pejsek často trpí na onemocnění různého druhu, ať už ledvin, močových cest, dýchacích cest nebo zažívání, měli bychom se při jeho léčbě zaměřit nejen na léčivé přípravky, ale také na správné krmení. Co pejskovi podávat a čemu se raději vyhnout se dozvíte v následujícím textu.

Ztráta chuti k jídlu

To, že Váš pes nemá během nemoci skoro vůbec chuť žrát je naprosto běžné a není tedy potřeba myslet hned na to nejhorší. Aby se však správně zotavil, je opravdu důležité, aby pravidelně jedl, přestože sám o sobě se do krmení nehrne.

V případě, že se pes stravy ani nedotkne, podpořte ho svou přítomností, pohlazením a ke krmení použijte lžíci. Ideální kombinací je podávání hovězího vývaru s masem – nejen že psovi dodá potřebnou sílu, ale také sníží pravděpodobnost dehydratace, která hrozí při průjmech či zvracení.

Pít dostatek vody se vyplatí především, pokud pejsek trpí na onemocnění ledvin. Při problémech tohoto rázu však nikdy krmivo nedochucujte slanými vývary, protože psi s nemocnými ledvinami nesmí dostávat ani o trochu soli více, než je nezbytně nutné.

Psí granule i domácí strava

Oslabeného psa můžete krmit domácí stravou, avšak nikdy by neměla být hlavní složkou, naopak jejím účelem je spíše doplnit klasické krmivo. Samotné psí hypoalergenní granule pak vybírejte podle typu problémů, kterými Váš pes opakovaně trpí.

Holistické krmivo totiž obsahuje vyvážené proporce všech živin, které Váš čtyřnohý přítel potřebuje. V jeho složení najdeme vitamíny či minerály, které sice pes může získat i z různé domácí stravy, avšak zajistit to správné množství je mnohem těžší. Přebytek některých složek přitom může psovi dokonce ublížit.

Hledáte kvalitní holistické krmivo pro psy? Podívejte se na ověřenou nabídku zde.

 

/seznamapi/postdata