U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Můžeme vybrat levné a zároveň kvalitní psí granule?

Můžeme vybrat levné a zároveň kvalitní psí granule?

Tuto otázku si klade nejeden chovatel. Je opravdu možné pořídit psovi levné granule, které by byly zároveň kvalitní? To, že pořídit levný produkt plný obilí, které pejskovi nebude dělat dobře, je jednoduché, ví téměř každý. Jak je to tedy s poměrem kvalita cena u psích granulí se dočtete v našem článku.

Cena, kvalita… složení!

Přestože je v hlavním hledáčku chovatele cena v poměru ke kvalitě, je potřeba se zaměřit na to, co si pod kvalitou vlastně máme představit. Jak odlišíme kvalitní granule od těch méně kvalitních, případně nepřípustných?

Důležitým ukazatelem by pro nás vždy mělo být složení. To můžeme vyčíst buď na obalu, nebo třeba v informacích o produktu na internetových stránkách. Pokud je složení zavádějící, stručné nebo naprosto chybí, pak bychom od takového produktu ihned měli dát ruce pryč.

Jak by takové složení kvalitních psích granulí mělo vypadat, jsme se zeptali odborníka s dlouholetou praxí v oboru, pana Erika Újezdského, jednatele společnosti JUKO petfood s.r.o.

„Dobré krmivo by mělo být vyrobeno především z kvalitních živočišných bílkovin, tedy z masa, z lehce stravitelných sacharidů jako jsou brambory nebo třeba rýže, a prospěšných tuků, například kuřecího nebo rybího. Samozřejmostí je nulová tolerance škodlivých chemických látek, vše musí být konzervováno pouze přírodně,“ vysvětluje Újezdský.

Jsou levnější granule opravdu výhodnější?

Na první pohled mluví čísla jasně. Za kilo jedněch granulí zaplatím o sto korun méně, než za stejné množství jiných granulí. V čem je rozdíl? Ve složení. Zatímco levnější granule jsou plné obilí a o maso pravděpodobně jen zavadily, druhé mají 70 % zastoupení masa.

Co to pro naši peněženku ve skutečnosti znamená? Granulí, které se z valné většiny skládají z obilí, sní pejsek mnohem více, než těch, které obsahují to, co mají. Levnější balení nám tak může vydržet i o týden kratší dobu, než to sice o trochu dražší, ale kvalitnější.

V konečném srovnání tak hrozí, že se nám častější nákup levnějších granulí může velmi prodražit. Vždy si proto spočítejte, kolik za granule reálně zaplatíte vzhledem k jejich spotřebě.

Sháníte cenově výhodné a zároveň kvalitní granule? Podívejte se na náš web zde.

Vložte svůj komentář