U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Věnujte dostatečnou pozornost výběru granulí pro psa!

Věnujte dostatečnou pozornost výběru granulí pro psa!

Máte doma psího mazlíčka a chtěli byste, aby se u vás měl co nejlépe? I u psů platí, že láska a spokojenost prochází žaludkem. Není to jen o nich – kvalitní krmivo je zárukou, že váš pes bude nejen zdravý, ale také ve skvělé kondici. Nedělejte ve výběru krmiva stejné chyby jako nezodpovědní chovatelé. Poradíme vám, na co si musíte při výběru granulí dávat pozor, abyste vybrali ty doopravdy vhodné.

Co musí správné granule obsahovat?

Granule můžou být pro psy plnohodnotným krmivem pouze tehdy, mají-li složení přizpůsobené přirozenému psímu jídelníčku. Protože jsou psi šelmy, je nutné, aby v granulích bylo v největším poměru obsaženo maso. Mělo by se jednat o kvalitní maso, avšak ani kvalitní masová moučka není na závadu.

Další velmi důležitou složkou granulí jsou vitamíny a minerální látky. Ve složení granulí by se také mělo nacházet ovoce a zelenina. Vitamíny a minerály jsou nezbytné pro posílení vitality psa, pro dobrý stav jeho zraku, srsti, pokožky a tak dále.

Krmivo pro psy musí obsahovat vlákninu, která pozitivně ovlivňuje činnost celého trávicího ústrojí. Pečlivě sledujte obsah tuků, které pejskům slouží jako zásobárna energie. Pokud máte doma psího seniora, mělo by být tuku v granulích méně. Jejich zvýšená konzumace by totiž mohla vést k nežádoucí obezitě.

Opravdu kvalitní granule obsahují i komplex omega 3 mastných kyselin EPA + DHA. Ty přispívají k posílení kardiovaskulárního systému, mají také pozitivní vliv na udržení celkové dobré kondice.

Co není dobrým znamením?

Naopak často zbytečnou složkou v granulích jsou obiloviny. Ty nemají pro psy žádnou výživovou hodnotu. Pokud je granule obsahují, nevěstí to nic dobrého. Pes na rozdíl od člověka daleko lépe využívá živočišné proteiny, tedy proteiny z masa, než rostlinné, například z pšenice, kukuřice nebo sóji.

Jaké granule a kde vybrat?

Chcete-li mít jistotu, že svému psovi kupujete pouze kvalitní granule, vsaďte na holistické. V jejich obsahu se nachází výhradně kvalitní a pouze přírodní suroviny. Zároveň mají vysoký podíl masa. Velmi populární je i u profesionálních chovatelů superprémiové holistické krmivo Optima Nova. Granule obsahují čerstvé maso – do granulí se přitom dostává speciální metodou F.M.I.S (Fresh Meat Injection System).

Výhradním dovozcem granulí značky Optima Nova je JUKO petfood s.r.o., koupíte je na Juko-krmiva.cz.

Vložte svůj komentář