U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Pořizujeme si pejska aneb Manuál pro začínajícího pejskaře

Pořizujeme si pejska aneb Manuál pro začínajícího pejskaře

Pokud si chcete pořídit svého prvního pejska, měli byste znát a mít pár základních věcí, bez kterých se následně neobejdete. Se psem přichází velká zodpovědnost, avšak také mnohem větší zábava a každodenní radosti, bez kterých by si každý správný pejskař už nedokázal svůj život představit. Musíte si uvědomit, že vše pro psa sice pořídíte za určité finanční prostředky, avšak větší počáteční investice se vám bohatě vrátí v podobě spokojeného psa.

Několik otázek na začátek

Přestože už jste téměř rozhodnutí, že si domů pořídíte psího kamaráda, měli byste si odpovědět na několik otázek

  • Kolik prostoru pro psa mám? Pořídím si radši menšího, nebo většího psa?

  • Mám psa kde venčit?

  • Bude se mít o pejska kdo postarat, když odjedu na víkend pryč?

  • Mám dostatek podkladů, abych si mohl nastudovat psí problematiku?

  • Jsem připraven považovat psa za plnohodnotného člena rodiny a počítat s možnými nečekanými výdaji?

Pokud jste si ujasnili odpovědi na všechny tyto otázky, můžete přejít k samotnému výběru pejska.

Výběr pejska

O tom, jaké plemeno zvolit, má už většina zájemců o psa předem jasno. Taktéž jsou většinou rozhodnutí, zda si pořídí psa nebo fenu, protože již mají dávno vymyšlené jméno. Důležité je promyslet si, zda budete chtít pejska vychovávat od štěněte, nebo poskytnete domov třeba i dospělému opuštěnému psovi z útulku. V samotném útulku můžeme odejít také se štěnětem, avšak častější je v takovém případě návštěva specializovaného chovatele.

Jestli jste se ještě nerozhodli, které plemeno byste měli rádi doma, pak se zamyslete nad tím, jestli chcete mít psa jenom na mazlení nebo s ním budete třeba chodit běhat. Přestože i mops může být dobrým parťákem na běh, existuje hned několik plemen, která by byla v tomto případě vhodnější. Důležitá je také velikost psa, pokud žijete v malém bytě, je lepší se poohlédnout po menších plemenech, na zahradě naopak vyniknou psi velcí.

Co si pro pejska připravit

Ještě než si pejska pořídíte, měli byste si připravit potřeby pro psa, bez kterých se neobejdete. Základem na doma je psí pelíšek, misky na stravu, samotné krmivo, speciální psí hračky a šetrný psí šampon. Nezapomeňte koupit také obojek nebo postroj a vodítko, ideálně jedno obyčejné a jedno navíjecí.

Dokoupit pak můžete různé oblečky, náhubek, kleštičky na drápky a další potřeby. Pejska také vezměte k veterináři, aby jej prohlédl a případně vám doporučil vhodné očkování.

Dbejte na správnou výživu

Budete-li svého pejska krmit správnou a kvalitní stravou, bude se mu dařit po všech stránkách a zároveň mu prodloužíte život. Výběr krmiv je široký a každému psovi může vyhovovat něco jiného, je tak potřeba zkusit, co bude sedět právě tomu vašemu. Nezapomínejte však na řádnou kvalitu krmiva, věnujte tedy pozornost tomu, co se na obalu píše o složení. Ne vždy totiž vysoká cena znamená kvalitní složení.

Krmivo vybírejte podle věku a plemene psa, ohledně dávkování se řiďte návodem na krmivu. Obecně však do osmi týdnů věku krmte čtyřikrát až pětkrát za den a postupně tento počet snižujte. Půlročnímu štěněti postačí strava třikrát denně, od osmého měsíce věku není nutné krmit víc než dvakrát za den.

Vložte svůj komentář