U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Chováte kočku? 10 věcí, které musíte znát

Chováte kočku? 10 věcí, které musíte znát

Všichni bychom chtěli svou kočku chovat tak, aby byla zdravá, šťastná a spokojená po všech stránkách. Základním předpokladem, abychom toho dosáhli, je znalost a dodržování několika bodů, které jsou popsány v následujícím článku.

1. Pelíšek je lepší než krabice

Kočky jsou známé svou schopností ustlat si téměř kdekoli a na čemkoli. Vždy se však rády uchýlí do pohodlného pelíšku, který patří jenom jim, a můžou se v něm libovolně rozvalovat, aniž by je někdo vyháněl.

2. Bez kvalitní stravy se neobejdete

Ať už se rozhodnete svou kočičku krmit konzervami, granulemi či taštičkami, vždy myslete na to, aby bylo krmivo dostatečně kvalitní a s vysokým obsahem masa. Pokud navíc zvolíte krmivo hypoalergenní, předejdete tak možným trávicím potížím.

3. Bezpečnost na prvním místě

Ačkoli to tak nemusí vypadat, pro kočku je jízda autem silně stresující záležitostí. Nepříjemný může být převoz i pro řidiče, neboť kočka, která se náhle zjeví na jeho rameni, představuje velké bezpečnostní riziko. Díky vhodné přepravce je však možné zvládnout celou cestu bez větších problémů a rizik.

4. Hračky dokáží zabavit i na celý den

Kočky si hrají rády a často. Obzvláště, pokud jsou celý den zavřeny v bytě, ocení velké množství různých hraček, které je zabaví. Kočičí hračky pomáhají relaxovat, rozvíjí základní instinkty a zabraňují nudě, která se osamělým kočkám nevyhýbá.

5. Kočky milují výšky

Každá kočka je šelma, a tak potřebuje mít dokonalý přehled o veškerém dění v místnosti. To jim umožňují vyvýšená místa, která si buď samy najdou, nebo jim ho poskytnete právě vy. Odpočinek na vysokém škrabadle je pro kočku ideálním řešením.

6. Kočky nemusíte venčit – dopřejte jim alespoň kvalitní stelivo

Vstávat každé ráno brzo, abyste vyvenčili vašeho čtyřnohého mazlíčka? Takové radosti s kočkou odpadávají. Vaše kočka si však do své toalety zaslouží kvalitní stelivo, které udělá radost jak jí, tak vám, neboť pohltí veškeré nepříjemné zápachy. Velmi rychlou savost vykazují například silikátová steliva.

7. Nejčastější problémy vyřeší doplňky stravy

Špatné trávení, nadměrné línání nebo lámání drápků? Tyto problémy jsou často způsobeny nedostatkem živin, jako jsou vitamíny a minerály. Doplňky stravy mohou ale kočce dopomoct také od bolesti kloubů nebo natrávit chlupy, které kočka spolyká při mytí.

8. Škrábání nezabráníte

Škrábání rozličných předmětů ke kočkám neodmyslitelně patří. Nejen že si tak kočky označují své území, ale zároveň odstraňují roztřepené povrchní drápky a odkrývají nové, ostřejší. Když kočičce poskytnete dostatek různě umístěných škrabadel, předejdete zbytečnému poškození nábytku.

9. Kočka je noční tvor

Pokud kočce začíná její den až v okamžiku, kdy se vrátíte z práce domů a máte čas se jí věnovat, je pravděpodobné, že kočička bude velmi aktivní ještě v noci.

Jako noční tvor trpící nedostatkem denní aktivity pro vás může být kočka nepříjemným narušitelem klidného spánku. Ideální je kočku před spánkem dostatečně unavit pomocí her zaměřených na skákání a běhání.

10. Vyznejte se v kočičím chování

Z řeči kočičího těla je možné poznat, jak se kočka zrovna cítí a co si myslí. Každá kočka je však ve svém chování specifická, a tak u jedné může vrnění znamenat radost, u druhé zase strach. Je tedy nutné, aby byl chovatel především vnímavý a pozorný.

Máte-li nejasnosti ohledně chovu vaší kočky, obraťte se na nás.

Vložte svůj komentář