U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Přibírá vaše kočka na váze a nevíte si rady? Poradíme vám!

Přibírá vaše kočka na váze a nevíte si rady? Poradíme vám!

 

U koček žijících doma se nadváha stává jedním z nejčastějších problémů. Kočky nemají dostatek pohybu, a do toho je páničci často rozmazlují laskominami. Pokud si všimnete, že i vaše kočka začne přibírat na váze, měli byste tento problém začít řešit. Naštěstí v dnešní době existuje celá řada rad, jak kočkám s nadváhou pomoci. V následujícím článku se dozvíte zaručené tipy, jak bojovat s kočičí obezitou.

Jak poznáte, že má kočka nadváhu

Pokud chováte kočku v bytě, může nadměrný příjem kalorií a málo pohybu vést k ukládání tuku, a poté k obezitě. Vzhledem k tomu, že svého mazlíčka denně vídáte, stává se, že tento častý problém snadno přehlédnete. Na co byste se tedy měli soustředit? Udělejte s vaší kočkou následující test:

  1. Oblast žeber. Pokud své kočce lehce stisknete, měli byste cítit její žebra. V případě, že tomu tak není, je zde zřejmě velké množství přebytečného tuku

  2. Zadní nohy a břicho. Pokud se pouhým okem podíváte na oblast mezi zadními nohami a břichem, neměl by zde viset žádný přebytečný tuk.

  3. Páteř. Zkuste své kočce zlehka nahmatat páteř, pokud ji ucítíte, není se čeho bát.

Proč je nadváha u koček problémem

Stejně jako u lidí, jsou i u koček nadměrné tukové zásoby velkým problémem, který může způsobovat řadu nemocí. Mezi ty nejčastější patří cukrovka, artróza, či srdeční problémy. Pokud tedy máte svého mazlíčka rádi, a chcete pro jeho zdraví a vitalitu jen to nejlepší, držte se následujících rad.

Jak bojovat s kočičí obezitou

Kočka by měla dostávat stravu několikrát denně po malých porcích. Důležitá je také kvalita stravy. Sledovat byste měli především následující složky v krmivu:

  1. FOS (frukto-oligo-sacharidy) – napomáhají zdravému trávení.

  2. MOS (mannan-oligo-sacharidy) – MOS sacharidy odstraňují zdraví škodlivou flóru.

  3. L-karnitin – pomáhá spalovat tuky a napomáhá produkci energie.

Ideální pro boj s nadváhou je například krmivo Optimanova Cat light, které vaší kočce pomáhá metabolizovat tuky, přičemž ale nepřichází o důležitou svalovou hmotu.

Stejně jako člověk, tak i kočka by se ve snaze snížit tukové zásoby měla více aktivně hýbat. S nejvyšší pravděpodobností ji k pohybu budete muset přimět, proto:

  • Zkuste s kočkou hrát aktivní hry.

  • Kupte hračky, se kterými si bude moct aktivně hrát i ve vaší nepřítomnosti. Například vysoké škrabadlo.

  • Pokud kočka škemrá o jídlo, jezte v oddělené místnosti, nebo jí věnujte pozornost a pomazlete se s ní, místo dávání pamlsků.

Chcete pro svého čtyřnohého mazlíčka udělat více? Přečtěte si naše další články v sekci Rady a Tipy zde.

Vložte svůj komentář