U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Pořizujete si koťátko? Přečtěte si, co vše budete potřebovat

Pořizujete si koťátko? Přečtěte si, co vše budete potřebovat

Přivést si domů roztomilé a hravé koťátko se neobejde bez řádných příprav. Musíte mu nachystat pohodlný pelíšek na spaní a odpočinek, pár kočičích hraček a především kvalitní krmivo pro koťata. Neopomeňte ani další příslušenství pro péči o kočky, jako je například toaleta, přepravka nebo průchozí dvířka.

Domácí příprava

Základem je přichystat kvalitní a pohodlný pelíšek, na který si bude kotě od začátku zvykat. Pelíšky můžou být stahovací, proutěné či plyšové. Právě plyšové přitom vynikají velmi měkkou a pohodlnou ložnou plochou, je možné je také vyprat. Pelíšky se prodávají v různých barvách, pro fajnšmekry lze pak pořídit třeba i domek ve tvaru sýra.

Abyste kočku mohli správně nakrmit, musíte jí nachystat misky na vodu a krmivo. Ať už pořídíte misky kovové, umělohmotné či keramické, vždy dbejte na to, aby byly dostatečně stabilní a kočce se z nich dobře jedlo.

Další důležitou potřebou pro kočičku, kterou nesmíte opomenout již na začátku, je toaleta. Prodává se jako otevřený či uzavřený umělohmotný box, který je jednoduchý na údržbu. Samotná podestýlka se pak skládá ze speciální dřevěné nebo kukuřičné směsi, minerálního bentonitu nebo stále populárnějšího silikátu.

Silikagelové stelivo (silikát) je přírodní, netoxické a neškodné pro životní prostředí. Díky vysoké absorpci vody dokáže toto stelivo absorbovat téměř stejné množství vlhkosti, jako samo váží, a zůstane přitom na dotek suché. Stelivo je bezprašné, pohlcuje pachy a zároveň ničí bakterie, které se ve stelivu tvoří.

Chcete-li předejít nepříjemnému poškození nábytku, pořiďte svémumazlíčkovi škrabadlo. Ta se vyrábí jak jednoduchá, tak jako součást různých domečků a skrýší. Samozřejmostí je pak nakoupení hraček různých tvarů a materiálů, které kočky tak milují.

Jakou stravu zvolit?

Vhodné krmivo vybírejte vždy podle stáří kočky. Nezáleží tedy, jestli dáte přednost granulím, konzervám či taštičkám pro kočky, pokud se bude jednat o vhodnou a kvalitní stravu.

Ideálním krmivem pro kočky do dvanácti měsíců věku je například krmivo Optimanova Cat Kitten Chicken & Rice. Vašemu koťátku poskytne vše, co potřebuje po svůj správný vývoj, ochrání imunitní systém a zároveň pomůže předejít možným srdečním poruchám. Zinek pomůže udržet zdravou a svěží kůži, mastné kyseliny zase přispívají k lesklé srsti. Prebiotika jsou zase prospěšná pro trávicí soustavu a pomáhají předcházet mnohým zažívacím obtížím.

Toto superprémiové krmivo navíc obsahuje vysoký podíl kuřecího masa (75 %), který kombinuje s optimálním množstvím proteinů a tuků. Vhodné je i pro kočky citlivé na některou z běžných složek potravy, neboť je hypoalergenní.

Vložte svůj komentář