U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Nevíte čím krmit vaši kočku? Dbejte především na správné složení stravy

Nevíte čím krmit vaši kočku? Dbejte především na správné složení stravy

Vybrat správné krmení pro kočky není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Cena krmiva nemusí vždy odpovídat jeho kvalitě, a tak je nutné zaměřit se především na složení, které je uvedeno na obalu. Co má ale kvalitní krmivo pro kočku obsahovat? To vám poradíme v následujícím článku.

Základ žrádla pro kočku? Maso

Kočičí strava může být jednostranná, avšak vždy vyvážená a plnohodnotná. Pamatujte na to, že vaše kočka není vegetarián, a tak potřebuje především maso, obohacené o vitaminy, minerální látky a vlákninu. Kvalitní vláknina napomůže ke správnému trávení a kočička tak nebude trpět případnou zácpou.

Maso by však vždy mělo převládat nad podílem obilovin. Vaše kočka je výhradně masožravec, nemůžete ji tedy většinu času krmit obilím. Aby vaše kočka prospívala, mělo by být procentuální zastoupení masa v krmivu alespoň 30%.

Kvalitního krmiva s větším obsahem masa navíc kočka sní méně, protože i z menší porce získá dostatek výživy a energie na každodenní hraní, než by jí poskytlo levné krmení. Obiloviny totiž mají nízkou stravitelnost, kočička jich sní více a zároveň projdou jejím tělem téměř beze změny, což zapříčiní častější vynášení záchodků.

Nejenže tak můžete ušetřit na množství kupovaného steliva, ale zároveň i na výdajích u veterináře, protože u koček krmených především obilovinami byl prokázán častější výskyt různých onemocnění.

Správné složky kvalitního krmiva pro kočku

Správné krmivo se neskládá pouze z masa a vlákniny, ale může obsahovat další složky, které vaší kočce prospívají. Příkladem je extrakt z juky, který napomáhá proti nadýmání, dále pak kuřecí a lososí tuk, který má jako zdroj nenasycených kyselin Omega 3 a 6 blahodárné účinky na kůži a srst, přičemž zároveň posiluje imunitu.

V tuku jsou navíc obsaženy také frukto-oligosacharidy (FOS) a mannan-oligosacharidy (MOS) zlepšující střevní mikroflóru a podporující správnou funkci trávení.

Čemu se při správném krmení kočky vyhnout

Při výběru vhodné stravy pro vaši kočku je dobré vyhnout se takovým produktům, které ve svém složení uvádějí dva nejčastější alergeny, sóju a pšenici. Ať už se jedná o konzervy, kapsičky či granule, krmivo se správným složením kočku nejen vyživí, ale zároveň posune po zdravotní stránce.

Pokud však má vaše kočička diagnostikovanou alergii na některou z běžných složek krmiva, měli byste jí podávat hypoalergenní krmivo. Pozor si dejte také na sůl, která může způsobit vážné problémy s močovým ústrojím. Přebytečná jsou také různá ochucovadla a barviva, která zatěžují játra a ledviny.

Chcete-li se o správném krmivu pro vašeho čtyřnohého mazlíčka dozvědět více, podívejte se na stránku odborníků na zvířecí krmiva zde.

Vložte svůj komentář