799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Jak vybrat správné hypoalergenní krmivo

Jak vybrat správné hypoalergenní krmivo

Alergie na některou ze složek stravy může vašemu zvířeti způsobit nadměrné línání, zvracení nebo průjem. Samotnými alergeny přitom můžou být i zdánlivě obyčejné složky stravy jako třeba obilniny, lepek či kukuřice. Alergii bohužel nelze vyléčit, výběrem vhodného krmiva pro alergickou kočku nebo psa však můžete příznaky utlumit a zároveň jim předcházet. Na co se zaměřit při výběru správného hypoalergenního krmiva se dozvíte v následujícím článku.

Alergeny, které dokáží vašim mazlíčkům znepříjemnit život

Vždy je potřeba nejdříve zjistit, co alergii u vašeho zvířete způsobuje a následně tuto složku z potravy úplně vyloučit.

Mezi nejčastější alergeny patří lepek. Ten může způsobit nepříjemné zažívací potíže, zvracení u psů nebo třeba průjem u koček. Lepek se nachází v obilovinách, ty jsou proto nahrazovány nejčastěji bramborami. Dalšími alergeny jsou třeba sója či kukuřice.

Hypoalergenní krmiva OPTIMAnova

Jestliže si nejste jistí, jaké krmivo pro svého alergického mazlíčka vybrat, vyzkoušejte krmiva značky OPTIMAnova. Jelikož si je výrobce vědom toho, že mnoho zvířat trpí různými potravinovými alergiemi a intolerancemi, vyvinuli své krmivo tak, aby žádný případný problém nevznikl.

Veškeré krmivoOPTIMAnova je hypoalergenní, neboť neobsahuje základní a nejčastější alergeny, jako je pšenice, kukuřice, sója a další obiloviny. Jako jediný zdroj škrobu využívá lehce stravitelnou rýži nebo brambory.

Strava je zároveň monoproteinová, obsahuje tedy pouze jeden zdroj živočišných proteinů. Kombinace různých živočišných proteinů v jednom produktu totiž výrazně komplikuje zvířecí zažívání a zhoršuje chuť krmiva.

Krmiva OPTIMAnova navíc obsahují i další prospěšné látky, jako třeba:

  • Probiotika – pomáhají s trávením

  • Omega 3 a 6 mastné nenasycené kyseliny – zlepšují imunitu a kvalitu srsti

  • Vápník a fosfor – jejich optimální poměr omezuje tvorbu zubního plaku

  • L-karnitin – spaluje tuky a udržuje svalovou hmotu

Správné složení krmiva dle rozsahu alergie

Krmiva je možné odstupňovat dle závažnosti a rozsahu alergie, kterou váš mazlíček trpí. Složení stravy dle zdroje živočišného proteinu a zdroje škrobu pro méně citlivé až velmi citlivé zažívání pak vypadá takto:

  1. Kuře a rýženebo losos a rýže

  2. Kuře a brambor (Grain FREE)

  3. Králík a brambornebo losos a brambor

Pokud vaše zvíře trpí jen lehkou intolerancí některého ze základních alergenů, pak zkuste zvolit krmiva OPTIMAnova Chicken&Rice, která se vyrábí jak pro mláďata, tak pro dospělá zvířata. Proč zvolit rýži? Jedná se o nejsnadněji stravitelnou obilovinu, která zvířeti poskytuje sacharidy s nejlepší absorpcí. Dále je bohatým zdrojem minerálů, jako je vápník, železo a fosfor. Zvířeti zároveň dodává vitamíny prospěšné pro jeho kůži, zrak a srst – niacin, thiamin, riboflavin a vitamín D.

Pro silnější alergiky vyberte krmivo OPTIMAnova Chicken&Potato, s vysokým obsahem kuřecího masa a brambor jako zdroje škrobu. Proč právě brambory? Brambory poskytnou vašemu mazlíčkovi snadněji stravitelnější sacharidy než obiloviny. Ze sacharidů přitom zvířata čerpají energii pro každý den. Brambory navíc podporují činnost slinivky břišní při trávení stravy, vylepšují chuť krmiva a disponují vysokou energetickou hodnotou.

Silní alergici by se měli zaměřit na krmiva obsahující králičí bílkovinu a brambory, tedy OPTIMAnova Rabbit&Potato. Toto krmivo v sobě zahrnuje všechny výhody brambor jako přírodního probiotika a lehce stravitelného králičího masa s nízkým obsahem cholesterolu a tuku. Králičí maso navíc obsahuje minerály jako je železo, zinek a hořčík.

Pro výběr správného hypoalergenního krmiva navštivte internetové stránkywww.optimanova.cz

Vložte svůj komentář