U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Když odměňujeme psa

Když odměňujeme psa

 

Pamlsky mají rádi malí i velcí psi bez rozdílu věku. Slouží nám nejčastěji při výcviku jako odměna za dobře odvedenou práci. Při neuváženém zkrmování mohou ale způsobit nadváhu u psů a s ní spojené zdravotní potíže.

 

Různé tvary, barvy a chutě

Na trhu chovatelských potřeb pro psy není zastoupena žádná jiná položka tak, jako pamlsky. Dnes už stále více majitelů psů dbá na složení krmiva pro své čtyřnohé kamarády, bohužel je ale u pamlsků je stále nejdůležitější jeho vzhled a cena namísto samotného složení a přínosu odměny pro psa. A tak je zcela běžné, že pes dostává vysoce kvalitní stravu, kterou jeho majitel doplňuje o kaloricky nabité krucánky zeleno červené barvy pochybného složení.  

Funkční pamlsky

Naštěstí existují výrobci pamlsků, kteří jsou si vědomi faktu, že i pamlsek ovlivňuje do jisté míry zdraví zvířete. Jedná se obvykle o výrobce krmiva reagující na poptávku svých zákazníků. Tito výrobci ve spolupráci s odborníky koncipují složení pamlsku tak, aby neškodil, měl nějakou přínosnou funkci a případně i doplňoval granulované krmivo. Díku tomu si pamlsky dál mohou dopřávat i psi, kteří trpí nadváhou nebo alergiemi na různé složky potravy.

Mezi funkční pamlsky lze zařadit i doplňky stravy pro psy. Stále častěji vidíme snahu výrobců produkovat vitamínové a minerální doplňky v jiné než sypké formě, které jsou psy špatně přijímány. Velmi oblíbené jsou například želatinové tablety pro komplexní výživu kloubů a šlach.

 

Kolostrum nebo kyselina chlorogenová

Mezi nové oblíbené složky pamlsků patří i takové přísady, jako jsou například kyselina chlorogenová a kolostrum.

Kyselina chlorogenová je používaná především v pamlscích, které pomáhají snižovat váhu u psů. Snižuje totiž chuť k jídlu a navíc má i protizánětlivé účinky.

Kolostrum je oblíbené díky obsahu protilátek, které posilují imunitní systém, pomáhá předcházet bakteriálním infekcím a urychluje regeneraci tkání, kostí a chrupavek.

 

Nepodceňujte výběr

Stejně tak, jako vám záleží na výběru krmiva pro psy, by vám také mělo záležet na výběru vhodného pamlsku. Vyvarujte se pamlskům, které obsahují barviva, konzervanty a velké množství sóji a obilovin. Pečlivě čtěte složení a zajímejte se o přínos pamlsku pro vašeho psa.

Vložte svůj komentář