U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Obezita u psů

Obezita u psů

 

Vzniká nevhodným stravováním a nedostatkem pohybu u psů. Obezita je vážný problém, který s sebou nese celou řadu zdravotních rizik a není pouze estetickou záležitostí. Za nadváhu u psů může nejčastěji jeho majitel. Pouze ve výjimečných případech je na vině jiné onemocnění, jako například poruchy endokrinního systému.

 

Proč psi trpí nadváhou a obezitou?

Psi často přijímají více energie, než kolik jsou schopni vydat. Na trhu je celá řada lákadel v podobě kaloricky vydatných pamlsků a dobře vyhlížejících konzerv. Majitelé mnohdy neuváženě doplňují krmnou dávku (suché krmivo) o konzervy a pamlsky. Nedostatek pohybu je potom dalším faktorem, který vede k rozvoji obezity u psů. Více se s obezitou setkáváme u psů, kteří žijí ve městech. Psi nemají možnost volného pohybu a procházky jsou omezeny jen na vykonání jejich potřeby. V bytě jsou psi potom neklidní, “nevyběhaní” a majitelé tak častěji sahají po pamlscích, které psa zaměstnají.  

Dalším problémem je neustále plná miska granulí, kterou chovatel průběžně doplňuje. Sice si pes může kdykoli “zobnout”, ale na druhou stranu, majitel zcela ztrácí přehled o množství přijatého krmiva za den.

Někteří psi se po kastraci stávají pohodlnými a kvůli tomu je nutné upravit jejich krmnou dávku.

 

Problémy spojené s obezitou

Obezita je nemoc a svůj podíl má i na vzniku celé řady dalších onemocnění. Zatěžuje kardiovaskulární systém a pohybovou soustavu. Má významný podíl na časném rozvoji kloubních onemocnění u mladých psů. Způsobuje poškození jater ztučněním. Častěji se u jedinců trpících obezitou objevují dýchací potíže, nádorová onemocnění nebo problémy s kůží. Zabřeznutí a porod u obézních fen bývá komplikovaný  

 

Řešení obezity

Na prvním místě je úprava krmné dávky a její důsledné dodržování všemi členy rodiny. Vhodné je zvolit kvalitní granulované krmivo se sníženým obsahem kalorií např. OPTIMAnova Dog Adult Obesity, které bylo navrženo tak, aby vyhovovalo psům, kteří bojují s nadváhou, nebo obezitou. Díky vysokému podílu čerstvého masa a přírodním ochucovadlům uspokojí i ty nejnáročnější psy. Navíc je toto jedinečné krmivo obohaceno o L-karnitin, který pomáhá metabolizovat tuky na energii, příznivě působí i na srdce psa.  

Už dávno neplatí, že obéznímu psovi nesmíte podávat žádné pamlsky, ani že konzervy se sníženým obsahem kalorií koupíte pouze v ordinaci veterinárního lékaře. Na trhu jsou dostupné pamlsky Amanova Dog Snack Obesity a konzervy Amanova Dog Obesity Grain Free, které přímo doplňují krmivo OPTIMAnova a pomáhají chovatelům v boji s obezitou. Tyto pamlsky díky svému složení navozují v psovi pocit sytosti, snižují hladinu cholesterolu v krvi a chrání imunitní systém.

Konzervy Amanova Dog Obesity GF jsou kompletní krmivo pro dospělé psy. Lze jimi nahradit část krmné dávky v případě, že krmíte granulemi OPTIMAnova Dog Adult Obesity nebo je zkrmovat samostatně.

Nejenom úprava jídelníčku, ale i dostatečný pohyb je klíčem k úspěšné redukci hmotnosti u psa. U velmi obézních psů je na místě střídmost, doporučují se pouze procházky. Nadmíra pohybu a běhu by mohla vést k dalším zdravotním komplikacím.

Vložte svůj komentář