U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Je vhodná změna granulí u psa?

Je vhodná změna granulí u psa?

Pokud jste majitel psa, určitě už jste alespoň jednou stáli před rozhodnutím, zda změnit vašemu čtyřnohému mazlíčkovi granule. V následujícím článku vám poradíme, kdy je to vhodnou volbou, a kdy naopak ne.

Je změna stravy ku prospěchu?

V mnohých odborných periodikách se můžete dočíst, že časté střídání značek granulí u psa je nešvarem, který negativně ovlivní střevní mikroflóru zvířete. Existuje však mnoho dobrých důvodu proč psí stravu obměňovat. Psi jsou od přírody uzpůsobeni ke konzumaci všemožných druhů potravin, z nichž se snaží získávat kvalitní látky pro jejich vývoj a zdravotní stav.

Pokud navíc máte pocit, že granule, které váš mazlíček doposud jedl, nepatří k nejlepším, nebojte se je změnit. Přechodem k lepším granulím lze jedině získat.

Jak poznat kvalitní granule?

Při výběru vhodné značky se nespoléhejte jen na reklamu. I podprůměrné krmivo, které svým složením pejskovi neprospívá, může mít úžasnou reklamu. Bohužel mnoho lidí pak žije v přesvědčení, že svému mazlíčkovi dopřává to nejlepší.

Sledovat byste tak především měli složení krmiva, ve kterém pro zdraví vývoj kloubů nesmí chybět chondroitin a glukosamin, pro správný chod střev L-glutamin, či taurin pro stimulování srdíčka. Tyto a další potřebné složky pro správnou výživu vašeho čtyřnohého mazlíčka obsahuje například toto krmivo.

Na nové granule přecházejte postupně

Existují různé rady a tipy, jak psa naučit na nové granule. Každý pejsek má však svou hlavu, není tak jednoduché „utrefit“ ten správný. V následujících bodech vám však přinášíme ty nejpoužívanější metody:

  • Převádějte psa na nové krmivo postupně. Smíchejte staré granule s těmi, na které chcete pejska naučit. Nejprve dvě třetiny původního krmiva a třetinu nového, druhý den polovina nového a třetí den dáte původního už jen třetinu. Nebude to pro něj takový šok.

  • Trucovitého pejska, který granule nechce jíst, nechte den až dva vyhladovět. Pakliže se jeho konzumace obejde bez gastroenterologických potíží, máte vyhráno.

Přechod na novou stravu pejskovi může trvat až dva týdny. Pamatujte však, že pokud se  naučíte číst etikety a vyberete správné granule s kvalitním obsahem surovin a velkým podílem masa, není se čeho bát. Pokud se chcete o správném krmivu pro pejska dozvědět více, klikněte zde!

Vložte svůj komentář