U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Jak vybrat škrabadlo pro kočku

Jak vybrat škrabadlo pro kočku

Existuje vůbec ideální škrabadlo pro tak náročné zákaznice jakými jsou kočky? Troufám si tvrdit, že s dnešní nabídkou škrabadel na trhu chovatelských potřeb se vám podaří vaší kočce zavděčit.

 

Kočka na prvním místě

Při výběru škrabadla je potřeba si uvědomit, že z malého koťátka může jednou být kočka i o váze 9 kilogramů, že každé plemeno má různé nároky na pohyb a hlavně, že každá kočka je svá a unikátní. Škrabadlo pořizujeme hlavně pro kočku. Realita je taková, že kočka neocení moderní provedení škrabadla a ani to, jak se nám hodí do interiéru. V případě, že nebude s našim výběrem spokojená, bude nově, nebo nadále své drápky brousit o nohy stolu, židle nebo o záda sedací soupravy.


 

Místo odpočinku nebo zábavy

Jsou kočky, které neposedí, rády skáčou a šplhají na vše. Mezi aktivní plemena patří například bengálská kočka, habešská kočka, orientální krátkosrstá kočka nebo siamská kočka. Aktivní typy koček jistě ocení, když bude škrabadlo svým vzhledem připomínat zábavní park a bude sahat až ke stropu. Kotvení škrabadla do stropu má své opodstatnění. Tento typ je vhodný hlavně pro majitele koček, které chvíli neposedí. Škrabadlo ukotvené do stropu je více stabilnější než to, které stojí volně v místnosti.

Kočky, které celé dny lenoší nebo se rády ukrývají, ocenění škrabadlo s poličkami, na kterých jsou měkké polštáře nebo s domečkem, do kterého se budou moci ukrýt a nerušeně odpočívat. Klidné typy koček nepotřebují vysoké typy škrabadel, spokojí se s nižšími variantami. Mezi takové patří například perská kočka, exotická kočka, birma nebo ragdoll.


 

Broušení drápků

Nedílnou součástí každého škrabadla by měla být část, kde si kočka může obrousit své drápky a třeba se i přitom i protáhnout. Podle mého názoru bychom v tomto ohledu měli zůstat u tradičních modelů, tzn. vybírat škrabadlo, které má “nohy” omotané sisalem. Po nich se dá koneckonců i skvěle šplhat, což po kovové trubce kočka opravdu nedokáže. Sisal má většinou dlouhou životnost a kočičím drápkům slouží roky, ale jsou jedinci, kteří si s ním “poradí” za pár měsíců. V takovém případě lze dokoupit pouze samostatné sisalové lano, které znovu omotáte kolem stávající dřevěné nohy škrabadla a tím ho zrenovujete.

Některé kočky mají pelíšky po celém domě, proto škrabadlo doplněné o další místo k odpočinku neocení. Takovým mazlíčkům bohatě postačí pouze jednoduché škrabadlo bez poličky nebo domečku. Existuje několik variant samostatných škrabadel. Můžeme vybírat ze samostatných sisalových nohou stojících na základně, ze závěsných škrabadel nebo z variabilních škrabadel, které snadno omotáme kolem nohou stolu.


 

Atraktivní a zábavné

Vybrali jsme to nejlepší možné škrabadlo pro naši kočku, ale ona o něj nemá zájem. Co teď? Pokud kočka nejeví o škrabadlo zájem, můžeme jí pomoci vybudovat si k němu lepší vztah například tím, že na škrabadlo zavěsíme její oblíbenou hračku, míček s rolničkou nebo myšku s peříčky. Jako bonus můžeme na hračku kápnout pár kapek kozlíku nebo vybrat hračku s šantou. A to by bylo, aby si nové škrabadlo nezamilovala.


Fotografie Ivka Popovská Kinclová

Vložte svůj komentář