U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Jak správně pečovat o kočku?

Jak správně pečovat o kočku?

Péče o kočku? Spousta chovatelů si myslí, že si prostě pořídí domů kočičku a ono to celé tak nějak vyplyne. Někteří lidé jsou opravdu přirozenými talenty a v péči o kočku se sami najdou, jiní však stále opakují základní chyby, které neprospívají ani jim, ani samotným kočkám. Jakým směrem byste se při správné péči měli vydat, Vám poradíme v následujícím článku.

Kočka a mléko? Raději ne

V pohádkách a vyprávěních jsme vždy slýchali, že pokud byla kočička hladová, dostala vždy misku plnou mléka. Kravské mléko přitom obsahuje laktózu, kterou kočička není schopná strávit. Důsledek? Průjem, poruchy správného trávení a v horších případech i imunity.

Přestože je pro kočky kravské mléko naprosto nevyhovující, někteří chovatelé stále opakují tu stejnou chybu a mléko jim dopřávají. Na trhu je přitom obrovské množství krmiva pro kočky v různých formách. Můžete tak vyzkoušet třeba kapsičky, konzervy nebo granule. Ideálně zkuste kočce podávat více druhů stravy, ať má pestřejší jídelníček.

Vysoká cena nerovná se kvalita

Správná strava je základem každé péče o domácího mazlíčka. Vybrat vhodné krmivo ale není vůbec jednoduché. „Lidé si často myslí, že když své kočce pořídí ty nejdražší granule, které v obchodě uvidí, tak mají vyhráno. Není tomu tak. Při nákupu by neměli dbát na cenu, ale především na samotné složení daných granulí,“ vysvětluje Erik Újezdský, jednatel společnosti JUKO petfood s.r.o.

Jak by tedy podle něj správné složení mělo vypadat? „To se odvíjí dle potřeb daného zvířete. Obecně jsou však kočky i psi především masožravci, je proto vhodné, aby krmivo obsahovalo vysoký podíl kvalitního masa.“

Věnujte se kočce, i když o to zdánlivě nestojí

Pokud své kočce dopřejete kvalitní stravu, máte už více jak z poloviny vyhráno. Zbytek pokryje útulný domov, doplňky stravy a věnování dostatečné pozornosti.

Přestože se totiž může zdát, že kočka o Vaši pozornost často nestojí jindy, než když spíte, vždy byste měli být připraveni svou kočku zabavit nějakou zábavnou aktivitou. Pokud většinu dne netrávíte doma, pořiďte kočce různá škrabadla a hračky, aby se sama dokázala zabavit. Jinak hrozí velké nebezpečí, že si pohraje třeba s Vašimi květináči.

Ačkoli podáváte kočce doplňky stravy především tehdy, když s ní není něco v pořádku, vitamíny a minerály, které obsahují, možná chybí Vaší kočce běžně. Je poroto dobré zamyslet se, zda Vašemu mazlíčkovi nepodávat některé složky pravidelně. Zde však platí pravidlo, že radši méně, než příliš. Nadbytek vitamínů kočičce neprospívá stejně, jako jejich nedostatek.

Další tipy a rady pro chovatele koček najdete zde.

Vložte svůj komentář