U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

XLVII. a XLVIII. mezinárodní výstava koček v Ostravě

XLVII. a XLVIII. mezinárodní výstava koček v Ostravě

O víkendu 20. a 21.8. 2016 jsme vyrazili s našim stánkem OPTIMAnova do Ostravy na výstaviště Černá Louka, kde se konaly dvě mezinárodní výstavy koček. K vidění byly po oba dny kočky tzv. ušlechtilých plemen a kočky domácí.

Výstavy byly skutečně mezinárodní. Sjeli se na ni vystavovatelé z České republiky, Polska a Slovenska se svými kočičími kráskami z celého světa. Základní organizace 1. Slezská kočičí zajistila pro své výstavy posuzovatele z Itálie, Polska, Francie a České republiky. Návštěvníci měli možnost na výstavě zakoupit různé chovatelské potřeby a popovídat si s chovateli o věcech, které chov koček obnáší.  

Posuzování - kočíčí výstava Ostrava

Pro nás bylo novinkou, že vystavovat je možné i “obyčejné” domácí kočky. Jak jsme se od chovatelů dozvěděli domácí kočky mají svou vlastní kategorii a soutěží mezi sebou ve dvou skupinách podle délky srsti a několika třídách podle věku. Samozřejmě i majitelé domácích koček se musí řídit výstavním řádem, brát na vědomí propozice výstavy a mít příslušné očkování.

Víte, že připravit a vystavit kočku je úplná věda. Ztráceli jsem se i v kategoriích, skupinách, třídách, certifikátech a vůbec. Nicméně zkušení chovatelé nám velmi ochotně vše vysvětlili. Myslíme si, že nás neinformovaných návštěvníků výstav, začínajících chovatelů, kteří se chtějí přiučit něčemu novému, je víc. Chovatele koček jsem tedy požádali o spolupráci na článku, ve kterém se blíže podíváme na vystavování koček. Již brzy jej najdete na našem webu.

Výstava Ostrava kočky

Velkým hitem pro majitele koček byly naše masové pěny Naturo. Vyprodaly se prakticky okamžitě. Zaujaly i majitelku velmi vybíravého kocoura, který nikdy nic nechce žrát. Zkusila si tedy koupit jednu na vyzkoušení s tím, že když mlsnému kocourovi zachutná, přijde si pro další. Vysvětlila nám, že její kocour je manekýn, který se před posuzovateli rád předvádí, ale jinak kvůli rozptýlení ze všech pachů a zvuků a také díky své mlsnosti, na výstavě zásadně nežere. Netrvalo to dlouho a chovatelka mlsného kocoura byla zpět. Odnesla si od nás celých 80 kousků masových pěn Naturo a to mluví samo za sebe.  

V sobotu se na našem stánku OPTIMAnova zastavil inspektor kvality krmiva a potřeb pro kočky. Byl jím pětiměsíční kocourek britské krátkosrsté kočky Patrik. Stánek prozkoumal kocouří zvědavostí a prý nás může doporučit všem kočkám, které hledají kvalitu.

Inspektor Patrik na stánku.

Jsme si vědomi toho, že naše krmivo je jedinečné, ale trochu nás mrzí, když se nám bez našeho vědomí ztrácí krmivo ze stánku a s krmivem i další věci. Abychom vše uvedli na pravou míru, začneme od začátku. V sobotu po vyhlášení vítězů jsme opouštěli výstavní stánek, který jsme zaplachtovali stejně jako ostatní prodejci chovatelských potřeb. Výstava a náš stánek byly ve výstavním sálu uvnitř výstavního pavilonu. Domnívali jsme se, že troje uzamykatelné dveře jsou dostatečnou ochranou před zloději. Realita všedního života nám však ukázala, že tomu tak není.

Nedělní ráno jsme si okořenili telefonátem na Policii České republiky, kde jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele. V průběhu dne jsme potom měli možnost práci policie pozorovat zblízka  a vyzkoušet si i takové lahůdky jako je policejní výslech.

Celý dojem z výstavy nám pokazil i vlažný postoj výstavního výboru k této nemilé záležitosti. Existuje cosi, čemu se říká “odpovědnost organizátora výstavy”. Naše ztráta by se dala uhradit z pojištění, které musí pořadatel výstavy zajistit nebo musí informovat osoby pracující na výstavě, že se mají pojistit, protože pojištění nejsou schopni zajistit. Bohužel k tomu nedojde, protože jsme byli naivní a s pořadateli jsme neměli uzavřenou řádnou smlouvu. Dnes už víme, že se nevyplácí uzavírat pouze ústní dohody a slepě důvěřovat, že pořadatel dostojí přislíbenému.

Chybami se člověk učí a my víme, že do budoucna bude sponzorování probíhat pouze podle jasných pravidel a smluv.

O víkendu jsme na výstavách potkali moc milou partu chovatelů a viděli krásné kočky a o to víc nás mrzí, že se dalších kočičích výstav v Ostravě nebudeme účastnit. Nevlastníme totiž nedobytný stánek a krmivo věnujeme rádi do rukou vítězů nikoliv zlodějů.

Gratulujeme všem vítězům. Těšíme se s vámi na viděnou na mezinárodních výstavách koček, které pořádá základní organizace Kočky Brno 12. a 13. listopadu v kulturním centru Semilasso v Brně.

vyzdobené výstavní klec - výstava koček

Vložte svůj komentář