U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Vyřešte kočičí bezoáry jednou provždy

Vyřešte kočičí bezoáry jednou provždy

 

Kočky jsou velice čistotné, při svém každodenním umývání však mohou slíznout velkémnožství uvolněných chlupů. Pokud se do žaludku dostanou příležitostné chuchvalce, jeto v pořádku. Problém nastává, když se chlupy začnou v žaludku hromadit. Nadměrnátvorba těchto bezoárů poté způsobuje podráždění žaludku a nechutenství. Poradíme vámhned několik způsobů, jak vaší kočce pomoci od tvorby nepříjemných bezoárů.

 

Jak rozpoznat tvorbu bezoárů

V momentě, kdy se vašemu čtyřnohému mazlíčkovi začne v žaludku tvořit větší množství chlupů, či jiných nepřirozených látek, bude se je snažit vykašlat.

V případě, že se kočce v žaludku chloupky hromadí, bude je v lepším případě zvracet. V tom horším se usazují ve střevech. Jako následek se dostavuje nechutenství, kočka neprospívá a hrozí reálná nutnost chirurgické operace.

Hlavními příznaky kočičích bezoáru jsou:

  • Kašel

  • Dávení, či zvracení

  • Nechutenství

Jak předcházet tvorbě bezoárů

Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak pomoci vaší kočce a předejít tvorbě bezoárů. Jedním z nich je časté kartáčování. Díky kartáčování zmenšíte množství potenciálně spolknutých chloupků. Kočku se snažte kartáčovat každý den, obzvláště pozorní byste poté měli být v období línání na jaře a na podzim, kdy je množství uvolněných chlupů největší.

  • Časté kartáčování

Pomoct s vyloučením bezoárů mohou také speciální krmiva, které upravují střevní mikroflóru. Například krmivo Optimanova obsahuje speciální prvky s „efektem vlečení“, který zabraňuje hromadění bezoáru v  kočičím organismu, usnadňuje trávení a předchází střevním komplikacím, které jsou s tvorbou bezoáru spojeny.

  • Speciální krmivo napomáhající vyloučení bezoárů

V neposlední řadě vaší kočku berte na procházky a zajistěte ji přísun čerstvé trávy, která je přirozeným zdrojem vlákniny.

  • Čerstvá tráva

Pokud se chcete dozvědět více o správném pečování o svého čtyřnohého mazlíčka, přečtěte si naše další články v sekci Rady a Tipy zde.

Vložte svůj komentář