U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Učíme psa na granule

Učíme psa na granule

S tímto problémem se setkal nejeden pejskař. Pes dlouhodobě konzumoval pouze různé kapsičky nebo konzervy a granulí se ani nedotkl. Jak řešit nechuť psa ke granulím? Chce to především trpělivost a správnou strategii.

Mokrá krmiva pro psy nejsou výhrou

Přestože se po nich Vaši psí mazlíčci můžou utlouct, takzvaná mokrá krmiva, tedy masové konzervy či taštičky, nejsou pro psy ideální stravou. Dnes se již považují spíše za doplňkové krmivo, nežli za kompletní krmení.

Psi také snášejí mokrá krmiva mnohem hůře, než ta suchá. Navíc u nich hrozí zvýšení výskytu zubního kamene, neboť pejsek nemá zuby jak obrušovat.

Pokud už se rozhodnete krmit psa granulemi ze zdravotních nebo finančních důvodů, musíte se připravit na to, že to pravděpodobně nebude vůbec jednoduché. Psi můžou být totiž velmi tvrdohlaví.

Granule podávejte vytrvale

Základem úspěchu při snaze naučit psa na granule je vytrvalost a postupnost. Granule namočte do vody a smíchejte je s konzervou, případně masem. To vše podávejte pejskovi v pravidelném čase krmení.

Pokud pes nachystanou stravu nesní do deseti až patnácti minut, jednoduše misku odneste a schovejte pro další denní chod. Buďte důslední, dokud pes nezačne podávané krmivo přijímat. Pak začněte postupně snižovat dávku konzervy či masa.

Brzy by měl být schopný sníst pouze namočené granule, ty můžete občas prokládat těmi suchými. Když je pes ochoten pravidelně přijímat pouze suché granule, máte vyhráno. Důležité je, aby si uvědomil, že právě granule teď budou jeho hlavní stravou.

V případě, že má pejsek problémy se zuby, pak raději zůstaňte u verze s namáčenými granulemi.

Chcete svému pejskovi vybrat opravdu kvalitní granule? Podívejte se na naši nabídku.

Vložte svůj komentář