B2B
X

Sušený hmyz zažívá boom ve výživě zvířat

Sušený hmyz zažívá boom ve výživě zvířat

V posledních letech se ve výživě zvířat objevuje nová složka – sušený hmyz nebo jeho části. Hlavním důvodem využití hmyzu je jeho vysoký obsah proteinu, který potřebují domáčí zvířata včetně psů a koček pro růst, gestaci, laktaci a fyzickou aktivitu. Navíc obsahuje významné aminokyseliny, je bohatý na mastné kyseliny a mikronutrienty. Tyto a některé další vlastnosti vybízí použít hmyz nejen do krmiv, ale i do potravin. Hmyz mimo jiné představuje udržitelnou cestu ke zvyšování kvality krmiv a může hrát daleko větší význam ve výživě zájmových zvířat trpící na alergie a nesnášenlivost jiných živočišných proteinů.

 

Chov hmyzu má minimální nároky na vodu, potravu a prostor, zanechává minimální ekologickou stopu. Na produkci 1 kg hmyzu je spotřeba vody menší než 1 litr!

 

Sušený hmyz se přimíchává do základního krmiva i doplňků stravy pro ptáky, plazy, hlodavce, ježky a jiné malé savce včetně pamlsků pro psy a kočky, které jsou vhodné jako odměna při výcviku nebo procházce.

 

Nejoblíbenější je moučný červ, hlavně kvůli nejvyváženějšímu podílu proteinů (51 %) a tuků (30 %). Je zdrojem probiotické vlákniny, vitamínů, minerálů a stopových prvků (komplex B, A, P, Ca, Mg, Fe, Zn). Obsahuje přirozeně se vyskytující taurin. Psi a kočky využijí esenciální aminokyseliny například pro růst, syntézu svalových proteinů, výrobu energie, správnou funkci nadledvinek, pigmentaci srsti apod. Kočky navíc využijí taurin pro zdravý zrak a srdce. Mastné kyseliny, jako jsou Omega-3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro okysličení buněk a zvládnutí fyzické námahy nebo Omega-6 pro zdraví pokožky, reprodukci a kvalitu srsti.

V nabídce však najdete kromě moučného červa i další druhy hmyzu bohatého na proteiny a další prospěšné látky. Pro každého domácího mazlíčka tak najdete vhodný doplněk diety, který přispěje k jeho trvalému zdraví, jako bourec morušový, cvrček, gammarus, dafnie i bráněnka, obvykle vše v sušené podobě.

Larvy bource morušového jsou 100% přírodním doplňkovým krmivem určeným pro kapry KOI, kterým dodají potřebnou energii, podpoří rovnoměrný růst a zbarvení. Dále jsou vhodné i pro jiné hmyzožravé ryby, ptáky, potkany, krysy, křečky, ježky a želvy. Jsou však skvělým pamlskem také pro psy, včetně těch s potravinovými alergiemi. Larvy bource obsahují vysoký podíl proteinů (53 %), tuk (27 %) a vlákninu (3 %). Mají velmi dobré složení aminokyselin a obsahují nadprůměrné množství vitaminu B1, B2 a B5. Mají výraznou chuť a vůni, proto jsou u zvířat velmi oblíbené. Jsou skvělým pamlskem pro psy, včetně těch s potravinovými alergiemi.

 

Gammarus (česky blešivec) je vhodný jako přírodní doplňkové krmivo pro vodní a suchozemské želvy a ostatní terarijní zvířata, ryby, ptáky a malé hlodavce. Je považován za jedno z nejlepších krmení díky jeho nutričním hodnotám a vysokému obsahu karotenu. Obsahuje vysoce kvalitní proteiny (48,2 %), tuky (6,2 %) a minerální látky (především vápník) potřebné pro přirozený růst krunýře a kostí. Podporuje růst zvířat a zvyšuje jas barev ryb a ptáků.

 

Bráněnka je přirozenou potravou pro velkou skupinu živočichů. Sušené larvy bráněnky jsou 100 % přírodní doplňkové krmivo ptáků, ryb, plazů, ale i drobných savců, jako jsou ježci, myši nebo potkani. Jedná se o vhodnou a cenově dostupnější alternativu k moučnému červu. Larvy bráněnky obsahují kvalitní proteiny (36 %) a tuky (37 %). Jsou zdrojem vitamínů, minerálních látek (vysoký podíl vápníku) Bráněnka v lyofilizované formě skvěle plave na vodě, a tudíž se skvěle hodí jako součást plovoucích směsí pro rybáře, pro bazénové ryby či jako součást nástrah pro sportovní rybolov. Bráněnka je vhodnou alternativou k tradičním zdrojům proteinu při výrobě krmiv a směsí v sektoru pet food.

 

Sušení cvrčci jsou 100% přírodním doplňkovým krmivem určeným pro terarijní zvířata (želva, leguáni, ještěrky), ryby (KOI, zlaté rybičky, cichlidy), ptáky, hlodavce a jiné malé savce. Pro psy jsou sušení cvrčci skvělým pamlskem. Cvrčci jsou zdrojem vysoce kvalitního proteinu (59 %), vitamínů, minerálů a stopových prvků.

 

Dafnie je 100% přírodní krmivo, které je přirozenou potravou pro ryby, krevety, kraby, mloky a vodní želvy. Protože plave na vodní hladině, je skvělým doplňkem do vnadících směsí a boilies pro rybáře.

 

Vyberte si z naší nabídky:

Moučný červ

Gammarus

Bráněnka

Cvrčci

Dafnie

Vložte svůj komentář
/seznamapi/postdata