U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Složení krmiva pro psy, aneb jak poznat kvalitní granule

Složení krmiva pro psy, aneb jak poznat kvalitní granule

Na současném trhu existuje nepřeberné množství krmiva pro psy. Jak ale poznat to kvalitní? V následujícím článku Vám pomůžeme zaměřit se na ty správné složky, které by krmivo obsahovat mělo, a které naopak ne.

Maso je základ

Pes se původně vyvinul z vlka. Není tak divu, že základem pro vaše čtyřnohé mazlíčky by mělo být především maso. A jak poznáte jeho optimální hodnotu v granulích? Jednoduše. Čím více tím lépe. Jeden z největších podílů na současném trhu má krmivo Optima nova, které obsahuje až 75 % masa vždy jednoho druhu.

Ani s vysokým podílem masa však nemáte zcela vyhráno. Dávejte si pozor především na masovou moučku, kterou se maso v dnešní době často nahrazuje, není však zdaleka tak kvalitním zdrojem živin jako maso čerstvé. Naopak, je levnější náhražkou.

Většina výrobců ve složení na svých produktech uvádí pojmy jako „maso“ nebo „maso a vedlejší produkty živočišného původu“, nebo také „sušené maso“, což u suchých krmiv vždy znamená jen více či méně kvalitní masovou moučku.

Jen pokud je v krmivu obsaženo i čerstvé maso, může výrobce tuto skutečnost uvést ve složení. Například takto - „čerstvý králík (40 %)“.

Ovšem některé výrobce však ani zákon na označování krmiv neodradí od klamání spotřebitele a uvádí čerstvé maso přesto, že žádné nepoužívají. Sází na to, že v současnosti není žádná rychlá a levná metoda jak tuto skutečnost potvrdit nebo vyvrátit. Jisti si můžete být jen tehdy, kdy uvidíte výrobu na vlastní oči.

Pozor na správné sacharidy

Sacharidy můžou vašemu pejskovi přispět ke správné životosprávě, nebo mu také uškodit. Mezi ty správné sacharidy patří:

  • Brambory

  • Rýže

  • Ječmen

  • Oves

Pokud krmivo obsahuje tyto druhy sacharidů, jste na správné cestě. Brambory totiž podporují správnou činnost slinivky břišní při trávení a například rýže je velmi bohatá na živiny jako vápník, fosfor či železo. Tyto složky totiž mohou pomoct mazlíčkovi nejen se správným trávením, ale také blahodárně působí na imunitní systém.

Kvalitní krmivo pro psa by naopak obsahovat nemělo především moučku nazvanou „maso a vedlejší produkty živočišného původu“ – není známa kvalita ani použité druhy masa a vnitřností; mohlo by se jednat o nevhodnou moučku vyrobenou z peří.

Dále by krmivo nemělo obsahovat:

  • Obiloviny a vedlejší výrobky rostlinného původu

  • Pšenici

  • Sóju

  • Modifikované suroviny

  • Vysoký obsah kukuřice

Tyto suroviny jsou totiž pro vašeho pejska těžko stravitelné, zatěžují mu střeva a následně se tak nevyhne problémy se stolicí. Alarmující je především to, že se tyto složky používají v řadě dostupných krmiv.

Pozor na zbytky živočišné, či rostlinné výroby

Poslední stěžejní složkou krmiva by pro vás měly být především všemožné zbytky rostlinné, či živočišné výroby, které se do krmiv běžně přidávají pro navýšení hmotnosti a obsahu krmiva. Rostlinnými zbytky může být například slupka od brambor, živočišnými zase peří, či kůže. Nic z toho vašemu mazlíčkovi neprospěje. V současné době však prodejci tento údaj nejsou povinni uvádět.

Chcete se o výběru správného krmiva dozvědět více? Podívejte se na osvědčené rady a tipy!

Vložte svůj komentář