U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Péče o psí tlapky

Péče o psí tlapky

 

Tlapky patří mezi nejnamáhanější část psího těla a jako takové si zaslouží naši zvýšenou pozornost. A to nejen v zimním období.

 

Snížená chuť k pohybu a kulhání

Spousta majitelů psů si neuvědomuje, nakolik je péče o psí tlapky důležitá. O důkladné péči o tlapky většinou začnou přemýšlet, až když jejich pes kulhá, odmítá na tlapku kvůli bolesti došlápnout a jsou nuceni navštívit ordinaci veterinárního lékaře. Přitom péče o psí tlapky není nijak složitá.

 

Pravidelná péče 

Stejně jako pravidelně zastřihujeme drápy u psů, měli bychom zastříhávat i přerůstající chlupy mezi prsty. K zastřihnutí je vhodné použít nůžky s kulatým hrotem.

Do prostoru mezi prsty se rády zamotávají malé kamínky a ostatní kousky nečistot, které se v chlupech doslova zahnízdí a brzy začnou způsobovat bolestivé otlaky na polštářcích. V zimních měsících se na chlupy lepí sníh, který v prostoru mezi polštářky zamrzá a rovněž na sebe nabaluje nejrůznější nečistoty jako například písek, který se používá k posypu chodníků. V létě může podobné obtíže působit rozteklý asfalt, který se na dlouhé chloupky také snáze přichytí a po čase začne psovi působit potíže.

 

Zrádná zima

Během zimních měsíců jsou psí tlapky vystavovány mrazu, posypové soli, sněhu a ledu. Stávají se v mnoha ohledech zranitelnějšími. Například k poranění polštářku může dojít na zledovatělém chodníku. Někdy jsou rány způsobené poraněním o led natolik vážné, že vyžadují neodkladné ošetření veterinárním lékařem.

Posypové soli psí tlapky doslova leptají a vysušují. Kvůli tomu se na tlapkách tvoří drobné ranky, do kterých se dostávají nečistoty způsobující následné zanícení.

 

 

Je vhodné po každé procházce psovi tlapky prohlédnout, omýt a ošetřit krémem nebo olejíčkem. V zimních měsících u citlivých jedinců zvažte používání tzv. neoprenových botiček pro psy, které pomohou ochránit choulostivé tlapky před posypovou solí a poraněním o ostré hrany ledu.

Vložte svůj komentář