U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Čím krmit často nemocného psa

Čím krmit často nemocného psa

Jestliže pejsek často trpí na onemocnění různého druhu, ať už ledvin, močových cest, dýchacích cest nebo zažívání, měli bychom se při jeho léčbě zaměřit nejen na léčivé přípravky, ale také na správné krmení. Co pejskovi podávat a čemu se raději vyhnout se dozvíte v následujícím textu.

Ztráta chuti k jídlu

To, že Váš pes nemá během nemoci skoro vůbec chuť žrát je naprosto běžné a není tedy potřeba myslet hned na to nejhorší. Aby se však správně zotavil, je opravdu důležité, aby pravidelně jedl, přestože sám o sobě se do krmení nehrne.

V případě, že se pes stravy ani nedotkne, podpořte ho svou přítomností, pohlazením a ke krmení použijte lžíci. Ideální kombinací je podávání hovězího vývaru s masem – nejen že psovi dodá potřebnou sílu, ale také sníží pravděpodobnost dehydratace, která hrozí při průjmech či zvracení.

Pít dostatek vody se vyplatí především, pokud pejsek trpí na onemocnění ledvin. Při problémech tohoto rázu však nikdy krmivo nedochucujte slanými vývary, protože psi s nemocnými ledvinami nesmí dostávat ani o trochu soli více, než je nezbytně nutné.

Psí granule i domácí strava

Oslabeného psa můžete krmit domácí stravou, avšak nikdy by neměla být hlavní složkou, naopak jejím účelem je spíše doplnit klasické krmivo. Samotné psí hypoalergenní granule pak vybírejte podle typu problémů, kterými Váš pes opakovaně trpí.

Holistické krmivo totiž obsahuje vyvážené proporce všech živin, které Váš čtyřnohý přítel potřebuje. V jeho složení najdeme vitamíny či minerály, které sice pes může získat i z různé domácí stravy, avšak zajistit to správné množství je mnohem těžší. Přebytek některých složek přitom může psovi dokonce ublížit.

Hledáte kvalitní holistické krmivo pro psy? Podívejte se na ověřenou nabídku zde.

 

Vložte svůj komentář