U zásilek dodávaných přepravní společností dochází ke zpoždění expedice. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Kvalitní a krásná srst pro Vaši kočku

Kvalitní a krásná srst pro Vaši kočku

Má Vaše kočka mastnou nebo naopak na omak suchou, drsnou srst? Pokud se rádi mazlíte se svým zvířecím mazlíčkem, pak Vám zajisté neunikne případná zhoršená kvalita srsti. Špatnou srst u kočky může přitom způsobit hned několik faktorů. Lámete si hlavu, jak můžete zlepšit kvalitu srsti u kočky? Odpovíme Vám v následujícím článku.

Špatná strava = špatná srst

Lámání suché srsti může být nejen pro kočku ale také pro Vás noční můrou. Srst by se totiž měla obvykle lesknout a i její vypadávání má určité meze. Příčin nekvalitní srsti může být hned několik, mezi ty hlavní patří především špatná strava, stáří, nadváha nebo zdravotní problémy.

Nejčastějším důvodem je však často opomíjená strava, kterou kočka přijímá. Pokud se u kočky problémy projeví, pak jí zkuste změnit krmivo. Může se stát, že kočičce podávaná strava nesedí nebo jí neposkytuje dostatek výživových látek, které pro svůj každodenní život potřebuje.

Jaké živiny by takové krmivo mělo poskytovat? Jedná se především o nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6, které mají blahodárné účinky právě na pokožku a kůži zvířete. Tyto složky přitom najdete především v kvalitních kočičích krmivech obsahujících lososí maso, ale i v jiných.

Zkuste doplňky stravy pro kočky

Některé kočky mají geneticky dané, že trpí na zhoršenou srst. V takovém případě jim ani kvalitnější a na vitamíny bohatší strava nemusí pomoct. Poté je možné zaměřit se na různé doplňky stravy.

Ideální pro péči o srst jsou přírodní oleje, které je možné dle potřeby přidávat do kočičí stravy. Ty obsahují esenciální mastné kyseliny, které organismus nedokáže sám vytvořit. Jejich předností je také schopnost vstřebávat vitamíny rozpustné v tucích – A, D, E, K.

Mezi nejvhodnější oleje pro kočky patří lososový, lněný a pupalkový olej. Řeší především lámavost a línání srsti, řídkou a matnou srst, suchou kůži, lupy a hrubou kůži.

Hledáte-li kvalitní stravu pro kočky, podívejte se zde.

 

Vložte svůj komentář