B2B
X

Hmyz jako krmivo budoucnosti

Hmyz jako krmivo budoucnosti

Pamlsky s hmyzím proteinem jsou nutričně vyvážené díky vysokému obsahu bílkovin, jsou hypoalergenní, mají antioxidační účinky a skvěle chutnají, to vše podporuje zdraví a pohodu Vašeho pejska.

V posledních letech stoupá zájem o využití hmyzu nejen v lidské potravě jako tzv. nová potravina, ale také jako krmivo, ve kterém je nejpřirozenějším zdrojem bílkovin pro většinu zvířat. Hmyz vždy byl, je a bude přirozenou a důležitou součástí potravy pro řadu zvířat, a proto není v jejich výživě žádnou novinkou. Hmyz jako krmivo pro domácí mazlíčky je u nás schválen už od roku 2017. Můžeme se s ním setkat v krmivech a pamlscích pro psy a kočky, ale najdeme ho také jako různé doplňky krmiv u ptáků, ryb, plazů a hlodavců. Mezi nejoblíbenější druhy hmyzu používané při výrobě krmiv patří bourec morušový, potemníci a cvrčci. 

 

HMYZÍ PROTEIN PRO PSY

Krmit hmyzím proteinem je možné všechny psy bez ohledu na věk, pohlaví nebo velikost. Dosud nebyla zjištěna žádná alergická reakce u psů na hmyzí protein a existuje velmi malá pravděpodobnost, že by se vyskytla. Je plně hypoalergenním zdrojem proteinu a velmi dobře stravitelný. Proto se krmiva s hmyzím proteinem stále častěji používají k výživě citlivějších psů a psů, kteří trpí různými potravinovými alergiemi (např. na drůbeží protein nebo na lepek). Je prokázáno, že jejich trávicí trakt je méně zatěžovaný a psi se dostanou zpět do dobré kondice. 

 

PES MASOŽRAVEC NEBO VŠEŽRAVEC

Z biologického hlediska, tj. stavby trávicího traktu a těla, a původem je pes masožravcem. Pes ale dokáže také velmi dobře trávit rostlinnou potravu, proto z hlediska výživy může být považován za všežravce i když jeho schopnost zpracovávat rostlinné složky je přece jen menší než u pravých všežravců. Jinými slovy, jde o všežravce, pro které je živočišná bílkovina základní složkou jejich stravy v krmivech, a tou může být právě hmyzí protein.

 

PROČ KRMIT HMYZÍM PROTEINEM

Krmivo a pamlsky z hmyzu jsou:

  • nutričně hodnotné 
  • velmi dobře stravitelné
  • hypoalergenní
  • jsou součásti přirozené potravy 
  • chutné a velmi oblíbené mezi pejsky
  • šetrné k životnímu prostředí

 

Krmivo a pamlsky z hmyzu se vyznačují velmi dobrou nutriční hodnotou. Mají totiž vysokým obsah nejvýživnějších bílkovin s vysokým podílem esenciálních aminokyselin. Obsahují také kvalitní a zdravé tuky s vyváženým poměrem mastných kyselin. Hmyz je navíc cenným zdrojem některých minerálních látek a vitamínů. Jsou velmi dobře stravitelné a mají nízký obsah kalorií a také velmi dobře chutnají. Hrají tak důležitou roli ve správném fungování těla, podporují imunitní a nervový systém, posilují srdce a zrak a zajišťují krásný a zdravý vzhled srsti psa.

Produkce hmyzího proteinu má menší dopad na životní prostředí než proteiny z masa hospodářských zvířat. Při chovu hmyzu vzniká mnohem méně emisí skleníkových plynů, využívá se méně vody a půdy. Růst a vývoj hmyzu je velmi rychlý a méně náročný na množství krmiva a vody. Chov hmyzu také není závislý na používání antibiotik, což je dneska velký problém při chovu hospodářských zvířat. 

Celkově přínosy krmení hmyzem ovlivňují životní prostředí, zdraví zvířat a ekonomiku. 

 

BOUREC MORUŠOVÝ

Bourec morušový je noční motýl původem z jihovýchodní Asie, který se chová už od pradávna k produkci hedvábí. Od konce roku 2021 se nově považuje za druh, který je povolený k výrobě krmiv pro zvířata, využívají se jeho vývojová stádia, a to larvy a kukly. Mnohé vědecké studie prokázaly, že použití kukel bource morušového může úspěšně nahradit drůbeží moučku ve stravě psů a být tak vhodnou alternativou pro psy s potravinovou intolerancí. Kukly bource morušového jsou bohatým zdrojem bílkovin a tuků, ale i vitamínů a minerálních látek a patří mezi nutričně vyvážené krmivo pro psy. Mají výraznou vůni a chuť a jsou chuťově oblíbené.

 

Proto Vám teď nově nabízíme

PAMLSKY PRO PSY S HMYZÍM PROTEINEM 

Vložte svůj komentář
/seznamapi/postdata