799,0000

Hlavička, tel+otvírací doba

Po - Čt 8 - 16 hod, Pá 8 - 14 hod

Kategorie

Doplňky krmiv jako pomůcka k dosažení pevného zdraví i maximální výkonnosti

Doplňky krmiv jako pomůcka k dosažení pevného zdraví i maximální výkonnosti

Abychom se udržovali zdraví a v kondici, záleží hodně též na tom, co jíme. Nejinak je tomu u domácích zvířat společenských i hospodářských, bez rozdílu druhu.

Na trhu je nepřeberné množství různých krmiv pro zvířata, a to v mnoha kvalitativních i cenových hladinách. Legislativní požadavky samozřejmě poskytují garanci určité úrovně vstupních surovin a jejich zpracování, nicméně i tak je dobře dbát na to, jaké krmivo zvířatům dopřáváme.

Významnou roli hraje nejen druh zvířete, ale také jeho věková kategorie, plemeno, nároky na hospodářskou, sportovní či služební výkonnost apod. Potřeba minerálů u holštýnské dojnice v maximální produkci mléka je přirozeně výrazně odlišná oproti mladému masnému býčkovi Aberdeen Angus. Podobně bude i pes na vrcholu své sportovní kariéry vyžadovat k optimálnímu prospívání jiný poměr vitamínů a minerálů než ve stáří. A  samostatnou kategorii tvoří samozřejmě stresovaná či nemocná zvířata . Zvláště problémy způsobující ztráty tekutin (typicky zvracení/průjmy) rychle naruší metabolismus minerálních látek a vnitřní rovnováhu organismu.

Ne vždy přitom existuje možnost zvolit přesně ten typ krmiva, který by konkrétnímu zvířeti perfektně vyhovoval. Mezi chovateli též vzrůstá obliba domácí přípravy krmiva – zde už můžeme obsah živin, vitaminů a minerálů zpravidla jen odvozovat z obecných tabulek pro jednotlivé suroviny. Sestavit s jistotou vyváženou krmnou dávku pak vyžaduje nemálo úsilí i zkušeností.

Pro případy, kdy je třeba dodat zvířeti některé hlavní minerály (ať už jako dlouhodobou suplementaci stabilní krmné dávky nebo jako přídavek po dobu zvýšené potřeby), má Bioveta v sortimentu minerální doplňky Plastin  a Vitaplastin Forte . Jsou dobrým zdrojem vápníku a fosforu pro podporu kostní tkáně .  Obsažený hořčík napomáhá mj. správné funkci svalů , zinek s mědí posilují obranný systém a železo je nezbytné pro správnou krvetvorbu .  Plastin je určen pro prasata, psy a drůbež a jeho vyšší obsah vápníku je příhodný např. pro laktující prasnice a feny či nosnice ve snášce.  Vitaplastin Forte je registrován navíc i pro přežvýkavce, králíky a lišky a jeho vyrovnanější poměr vápníku a fosforu se hodí pro všeobecné použití u zvířat s vysokou produkcí či pracovní/sportovní zátěží, při rekonvalescenci i pro každodenní doplnění krmiva o nezbytné minerály.

Vložte svůj komentář