Velkoobchod krmiv a chovatelských potřeb
+420 739 593 507
Můj účet
Přihlášení
Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
JUKO Petfood s.r.o. (https://www.juko-krmiva.cz/)
Úvod / Rady a tipy

Rady a tipy

1 2 3 4

22.08.2016XLVII. a XLVIII. mezinárodní výstava koček v Ostravě

O víkendu 20. a 21.8. 2016 jsme vyrazili s našim stánkem OPTIMAnova do Ostravy na výstaviště Černá Louka, kde se konaly dvě mezinárodní výstavy koček. K vidění byly po oba dny kočky tzv. ušlechtilých plemen a kočky domácí.

Výstavy byly skutečně mezinárodní. Sjeli se na ni vystavovatelé z České republiky, Polska a Slovenska se svými kočičími kráskami z celého světa. Základní organizace 1. Slezská kočičí zajistila pro své výstavy posuzovatele z Itálie, Polska, Francie a České republiky.

pokračování článku

17.08.2016Jak na mlsnou kočku

S nekonečnou trpělivostí, dalo by se napsat jednoduše a výstižně. Bohužel tahle rada kočku nenasytí. A tak nám nezbývá nic jiného, než se na problematiku hůře krmitelných koček podívat zblízka.

pokračování článku

03.08.2016Britská krátkosrstá kočka

Jak se žije s britskou krátkosrstou kočkou a na co si dát pozor, když se rozhodnete pro chov tohoto plemene, jsme se zeptali chovatelky Hany Kostelecké Šulcové (CHS Z Klajdovky ) a chovatele Aleše Kosiny (CHS Monoid). Pokud se poohlížíte po kotěti, obě chovatelské stanice budou mít koťátka brzy k odběru.

pokračování článku

27.07.2016Alergie a intolerance na potravu u psů

Potravinových alergií a intolerancí na složky potravy u psů stále přibývá a bohužel rozvoj průmyslově vyráběných krmiv má na nich svůj podíl. Naštěstí existují výrobci krmiv pro psy, kteří přecházejí na produkci tzv. hypoalergenních krmiv nebo monoproteinových diet. Samozřejmostí je potom používání kvalitních surovin a omezení přidávání nejrůznějších průmyslových aditiv do krmiv.

pokračování článku

22.07.2016Oblíbené psí sporty

Někteří z nás mají v oblibě posilovny, jiní zase upřednostňují pohyb na čerstvém vzduchu třeba se svým psem. A pro nás, které neuspokojí obyčejná procházka se psem, jsou tu psí sporty. Je jich celá řada, a tak si každý může najít ten svůj. Mezi nejoblíbenější psí sporty u nás patří agility a dogfrisbee.

pokračování článku

13.07.2016Jak domácí mazlíčci ovlivňují naše zdraví

Naše zvířata dělají z našeho příbytku domov. To my majitelé domácích mazlíčků moc dobře víme. Možná vás překvapí, že díky své kočce máte menší pravděpodobnost infarktu. Anebo právě na základě tohoto tvrzení jste si kočku pořídili? Ať je to tak nebo tak, pojďme se společně podívat na další zdravotní přínosy společného soužití s domácími zvířaty.

pokračování článku

02.07.2016O výživě psů jinak 3

V první části článku O výživě psů jinak jsme si připomenuli podstatu trávicí soustavy u psů. Druhá část se potom věnovala základním složkám potravy bílkovinám a sacharidů. V tomto, třetím a posledním díle si probereme zbývající živiny tuky, vitamíny a minerální látky.

pokračování článku

28.06.2016Cestování se psem

Neznám nikoho, kdo by nemusel cestovat se psem. I ti, kteří bydlí kousek od místa, kde se jejich pes může proběhnout a veterinárního lékaře mají za rohem, se mohou rozhodnout pro dovolenou se psem. V našem článku se podíváme, jaké přepravní boxy pro psy jsou na trhu, na smluvní podmínky přepravců a objasníme si, jaké doklady a očkování potřebujete pro cestování do cizích zemí.

pokračování článku

27.06.2016O výživě psů jinak 2

V první části, článku O výživě psů jinak 1, jsme si připomenuli podstatu trávicí soustavy u psů. Když už víme, kde trávení přijaté potravy probíhá, bylo by dobré říci si něco málo o základních živinách v potravě, mezi které patří bílkoviny (proteiny), sacharidy, tuky, vitamíny a minerální látky.

pokračování článku

23.06.2016O výživě psů jinak 1

Dnes vám kdokoliv velmi ochotně vysvětlí proč je jeho krmivo co do složení lepší než krmivo konkurence. Mluví se o čerstvém mase na prvním místě a o surovinách v té nejvyšší kvalitě. Diskutují se různé druhy granulovaných krmiv, odvolává se na nutnost přirozenosti stravy, na masožravost psů, totožnost s vlky nebo co je víc free, fresh nebo fair. Mám pocit, že se nějak opomnělo mluvit o samotném zažívacím traktu psa, o stravitelnosti různých druhů potravy a vhodnosti krmiva vzhledem ke stále častějším onemocnění u psů. Pojďme si společně alespoň trochu připomenout podstatu trávicí soustavy psa a vyjasnit si funkci základních živin v potravě.

pokračování článku

20.06.2016Mezinárodní výstava psů Brno - Intercanis 2016

O víkendu 18. - 19.6. 2016 se na brněnském výstavišti konala Mezinárodní výstava psů pod záštitou Českomoravské kynologické unie. Výstava byla rozdělena do dvou výstavních dnů. V sobotu byla vystavována plemena ovčácká, pastevecká, honácká, teriéři, jezevčíci, honiči, barváři, ohaři, slídiči, retrieveři, vodní psi a dosud FCI neuznaná plemena. V neděli se o tituly potom ucházeli pinčové, knírači, plemena molossoidní, švýcarští salašničtí psi, špicové, společenská plemena a chrti.

pokračování článku

25.05.2016Divoký instinkt vlka versus vhodné krmivo pro psa

V poslední době se stále častěji setkáváme s názorem, že bychom naše psí miláčky měli krmit víc přírodně, víc divoce nebo snad dokonce jako vlky, protože pes pochází původem z vlka. Trh s krmivem pro psy zavalily nové, zaručené receptury na jedinečné krmivo pro psy, kterým by nepohrdl kdejaký vlk.

V zásadě se mi líbí snaha výrobců krmiv přicházet na trh s novými a vylepšenými recepturami, ale v tomto případě mi odvolávání na divoký instinkt vlka a jeho stravovací návyky přijde přinejmenším zmatečné.

pokračování článku

01.04.2016Krmení domácích mazlíčků

Máte doma čtyřnohého mazlíčka? Jak vybrat správné krmivo pro domácí mazlíčky, jaké granule, čím se řídit a jak důležité je složení? Valná část chovatelů volí granule. Jak vybrat ty správné? To už je dotaz pro našeho hosta…

pokračování článku

29.03.2016Krása z krmiva

Může jediná fotografie, zaslaná na správnou adresu, vynést až 36 kg krmiva pro vašeho čtyřnohého přítele?

 

pokračování článku

24.02.2016Vhodné krmivo pro stárnoucí kočku

Jakmile se kočka dostane do seniorského věku, to je sedmý až osmý rok, její orgány začínají pomalu stárnout. Přestože se nám může zdát vitálnější než kdy jindy, její metabolismus se mění, snižuje se funkčnost střev i ledvin. Přestože je proces stárnutí u každé kočky individuální, je dobré těmto změnám přizpůsobit stravu, kterou kočce podáváme.

pokračování článku

09.02.2016Čím krmit často nemocného psa

Jestliže pejsek často trpí na onemocnění různého druhu, ať už ledvin, močových cest, dýchacích cest nebo zažívání, měli bychom se při jeho léčbě zaměřit nejen na léčivé přípravky, ale také na správné krmení. Co pejskovi podávat a čemu se raději vyhnout se dozvíte v následujícím textu.

pokračování článku

22.01.2016Kvalitní a krásná srst pro Vaši kočku

Má Vaše kočka mastnou nebo naopak na omak suchou, drsnou srst? Pokud se rádi mazlíte se svým zvířecím mazlíčkem, pak Vám zajisté neunikne případná zhoršená kvalita srsti. Špatnou srst u kočky může přitom způsobit hned několik faktorů. Lámete si hlavu, jak můžete zlepšit kvalitu srsti u kočky? Odpovíme Vám v následujícím článku.

pokračování článku

18.01.2016Klíč ke kočičímu trávení

Porozumět kočičímu trávení je často nesplnitelný úkol. Kočka totiž často sní, na co přijde, a potom je jí špatně. To jí ale nezabrání ihned zase pokračovat v debužírování. Pro nového majitele to může být šok, pro zkušeného chovatele však nic výjimečného. Některá specifika kočičího trávení si objasníme v tomto článku.

pokračování článku

15.01.2016Učíme psa na granule

S tímto problémem se setkal nejeden pejskař. Pes dlouhodobě konzumoval pouze různé kapsičky nebo konzervy a granulí se ani nedotkl. Jak řešit nechuť psa ke granulím? Chce to především trpělivost a správnou strategii.

pokračování článku

13.01.2016Proč zvolit krmivo bez obilovin?

Váš domácí mazlíček, ať už kočka nebo pes, je především masožravec. Přestože v přírodě občas sní nějaké ty obiloviny, a to převážně jako součást ulovené stravy, neznamená to, že mu obiloviny nevadí nebo že by měly dokonce tvořit velkou část jeho stravy. Proč byste se obilovinám v krmivu měli raději vyhnout, se dočtete v následujícím článku.

pokračování článku

06.01.2016Jak vybrat krmivo pro velká psí plemena

Každý pes není stejný, všichni mají své specifické nároky. Základní rozlišení u krmiv můžeme sledovat u velkých a malých plemen. Velcí psi potřebují jiné složení krmiva, než ti menší. Pokud si nevíte rady se správným krmením svého psa, pak čtěte následující text.

pokračování článku

18.12.2015Můžeme vybrat levné a zároveň kvalitní psí granule?

Tuto otázku si klade nejeden chovatel. Je opravdu možné pořídit psovi levné granule, které by byly zároveň kvalitní? To, že pořídit levný produkt plný obilí, které pejskovi nebude dělat dobře, je jednoduché, ví téměř každý. Jak je to tedy s poměrem kvalita cena u psích granulí se dočtete v našem článku.

pokračování článku

16.12.2015Vhodné krmivo pro kastrovanou kočku

Kastrací Vaší kočky jí můžete prodloužit život. Tento drobný chirurgický zákrok totiž dokáže snížit riziko mnoha závažných onemocnění, kterými kočky trpí. Aby se Vašemu čtyřnohému mazlíčkovi opravdu dařilo lépe, musíte faktu, že je vykastrován, přizpůsobit také krmivo. Nevíte jak na to? Poradíme Vám.

pokračování článku

14.12.2015Jak vybrat krmivo pro malá psí plemena

Říkáte si, že je jedno, jestli je Váš pes malý nebo velký, vždycky byste ho krmili tím stejným? Pak si přečtěte následující článek, který se zaměřuje na specifika krmiv pro malá plemena. Ta jsou totiž speciálně upravena právě pro potřeby malých psů.

pokračování článku

09.12.2015Jak správně pečovat o psa?

Péče o psa pro některé chovatele začíná plnou miskou a končí venčením. Přestože by toho pro své čtyřnohé mazlíčky měli dělat víc, i v těchto činnostech se často dopouští velkých chyb. Správně pečovat o psa není jednoduché ani samozřejmé, proto jsme pro Vás připravili několik základních rad.

pokračování článku

1 2 3 4
Kategorie zboží
Zobrazené:
kategorie | skupiny VO
  Nahoru

Další

Hodnocení zákazníků
21.05.2019
Dobrá komunikace a rychlost dodání
20.05.2019
Ochota a spolehlivost
17.05.2019
Rychlé dodání, dobrá cena, velký výběr.
14.05.2019
rychlé doručení, kvalitní dobrůtky pro psy
Více hodnocení